Latvijā
Novados

Dobelē vecākus zaudējušie bērni nodoti tantes aprūpē 0

Foto: LETA

Dobeles novada bāriņtiesa šodien lēmusi aizbildnības tiesības pār trim vecākus zaudējušajiem bērniem nodot viņu tantei, informēja bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere.

Viņa skaidroja, ka bāriņtiesā saņemts Rīgas bāriņtiesas atzinums par iespējamo aizbildni, kas šodien izvērtēts, rezultātā nodibinot aizbildniecību. Trīs bērni turpmāk dzīvos Rīgā.

Lapinska-Leiere apstiprināja, ka bāriņtiesas locekļiem nebija domstarpību par sievietes piemērotību aizbildņa statusam.

Jau vēstīts, ka iepriekš Rīgas bāriņtiesa atļāvusi rūpes par bērniem uzņemties viņu tantei, taču Dobeles novada bāriņtiesai bija jālemj, vai sievietei piešķirt aizbildniecības tiesības.

Ar bērnu iespējamo aizbildni strādāja psihologs, lai novērtētu, vai viņa varētu uzņemties rūpes par bērniem.

Saistītie raksti

Tāpat, lai izvērtētu bērnu radinieces piemērotību, bāriņtiesa apkopoja informāciju no Pašvaldības policijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, sodu reģistra, Rīgas psihiatrijas, narkoloģijas centra un apsekoja sievietes dzīvesvietu.

Jau ziņots, ka 3.janvārī Dobelē no narkotiku pārdozēšanas tika atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus vecais zīdainis. Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni. Bērnu organismi no bada bija novājināti.

LA.lv