×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

“Dobeles dzirnavnieks” attīstībā investēs 17 miljonus eiro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

A/S “Dobeles dzirnavnieks” līdz 2017. gada beigām plāno investēt aptuveni 17 miljonus eiro tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, veidojot jaunas ražotnes, palielinot graudaugu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudu, kā arī paplašinot noliktavas. Jau šogad tiks pabeigta graudaugu pārslu un musli ražotnes izbūve, kas ļaus uzņēmumam ievērojami paplašināt piedāvāto produktu klāstu, informē uzņēmumā.

“Patlaban aktuālākais projekts ir graudaugu pārslu un musli ražotnes izveide, ar kuru sevi pieteiksim kā nopietnu spēlētāju jaunā produktu grupā. Taču jau tagad tuvākajiem trīs gadiem ir apstiprināti vairāki jauni investīciju projekti. Tā kā nepārtraukti ieguldām jaunu ražotņu izveidē, tad plānojam arī par 50 tūkst. tonnu palielināt graudaugu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudu, sasniedzot 150 tūks. tonnu ietilpību,” stāsta AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, papildinot, ka 2015. gadā graudu pārstrādātājs plāno par 10% celt apgrozījumu un investēt aptuveni septiņus miljonus eiro.

“Labus rezultātus esam sasnieguši eksporta jomā. Pēdējā gada laikā esam gan ieguvuši jaunus partnerus un palielinājuši eksporta apjomu jau esošajos tirgos, gan arī uzsākuši sadarbību jaunos. Īpašu uzsvaru liekam uz tā sauktajām trešajām valstīm – ja 2009. gadā eksportējām uz divām, tad pašreiz jau uz vismaz 36 trešajām valstīm. Eksportspējīgākie “Dobeles dzirnavnieka” produkti ir cieto un mīksto kviešu milti, makaroni un dzīvnieku barība,” saka Amsils. “Taču neapšaubāmi lielākais gandarījums ir par savējo mīlestību – nupat publiskotajā Uzņēmumu reputācijas topā esam ierindojušies pirmajā pieciniekā, kāpjot augšup par 12 vietām. Tas priecē un sniedz papildus stimulu attīstīties.”

AS “Dobeles dzirnavnieks” 2014. gadu noslēdza ar 77,6 miljonu eiro apgrozījumu, no kura 53% jeb 41,4 miljonus eiro veido eksports.

Ražotnēs tika pārstrādāti 164 tūkstoši tonnu graudu, kas ir par 16 tūkstošiem tonnu vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Uzņēmums aizvadītajā gadā turpināja modernizēt ražošanas tehnoloģiskos procesus un veikt investīcijas jaunu ražotņu izveidē, ieguldot 5 miljonus eiro. Tika atklātas vienīgās cieto kviešu dzirnavas Baltijā, kas sniedz iespēju uzņēmumam cieto kviešu mannu malt uz vietas Dobelē un ir bijis nozīmīgs solis cieto kviešu makaronu ražošanas nozarē Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+