Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
15. jūlijs, 2016
Drukāt

“Dobeles dzirnavnieks” pirmo šīs sezonas miežu kravu pieņem nedēļu ātrāk

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Teju nedēļu ātrāk nekā plānots graudu pārstrādes uzņēmums “Dobeles dzirnavnieks” pieņēmis pirmo miežu kravu, kuru tam piegādājusi zemnieku saimniecība “Atmodas”, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kā norādīja saimniecības pārstāvis Henriks Gotrups, graudiem ir ļoti laba kvalitāte. Saimniecībā ziemas mieži tiek audzēti 27,5 hektāros un līdz šim novāktas 83,7 tonnas graudu.

Savukārt “Dobeles dzirnavnieka” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils atzina, ka uzņēmuma praksē šis ir pirmais gads, kad graudu raža ienākusies tik ātri. Līdz šim agrākais laiks, kad saņemti pirmie graudi, bija jūlija pēdējās dienas.

Kā ziņots, šajā sezonā “Dobeles dzirnavnieks” plāno 250 000 tonnu graudu iepirkumu, nepieciešamības gadījumā strādājot visu diennakti.

Pēc uzņēmuma aplēsēm, ziemāju raža būs laba, lai arī dažviet bagātīgi mēslotie ziemāji guļ veldrē, kas var negatīvi ietekmēt graudu kvalitāti. Sausā pavasara dēļ prognozēta mazāka vasarāju raža.

“Dobeles dzirnavnieks” iepērk mīkstos un cietos kviešus, rudzus, miežus, auzas un tritikāli, kā arī rapsi, griķus, zirņus un pupas. Uzņēmums lielāko daļu no graudiem pārstrādā, daļu realizē nepārstrādātā veidā vai uzglabā. Tā kā ir audzis pieprasījums gan pēc bioloģiski ražotas pārtikas, gan dzīvnieku barības, šogad uzņēmums iepirks arī bioloģiski audzētas pārtikas auzas un bioloģiski audzētus lopbarības kviešus, miežus, tritikāli, zirņus un pupas.

“Dobeles dzirnavnieks” ir viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tā galvenie darbības virzieni ir kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Jau ziņots, ka 2014.gadu “Dobeles dzirnavnieks” noslēdza ar 77,6 miljonu eiro apgrozījumu, no kura 53% jeb 41,4 miljonus eiro veido eksports. Uzņēmuma peļņa 2014.gadā bija 4,06 miljoni eiro. Pērnos finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

AS “Dobeles dzirnavnieks” dibināta 1994.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro, tas nodarbina 196 darbiniekus.

Kopš 2008.gada uzņēmuma kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas miltu pārstrādes uzņēmums “Tartu Mill”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+