×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

“Dobeles dzirnavnieks” sola pārsūdzēt VID noteikto aizliegumu komercķīlas reģistrācijai

AS "Dobeles Dzirnavnieks"

AS "Dobeles Dzirnavnieks" ražotā produkcija.

Latvijā lielākais graudu pārstrādātājs “Dobeles dzirnavnieks” sola nekavējoties pārsūdzēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu, ar kuru uzņēmumam noteikts aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, aģentūru BNS informēja “Dobeles dzirnavnieka” komunikācijas pārstāve Ieva Stūre.

“Kategoriski nepiekrītam VID pieņemtajam lēmumam un esam šokēti par valsts attieksmi pret uzņēmumu. Uzskatām lēmumu par pilnībā nepamatotu un nekavējoties to pārsūdzēsim,” norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, atgādinot, ka “Dobeles dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Zemgales reģionā.

“Dobeles dzirnavnieka” vadītājs arī apgalvo, ka uzņēmums vienmēr ir godprātīgi maksājis visus nodokļus un tam nav nodokļu parādu. “Dobeles dzirnavnieks” joprojām neesot saņēmis oficiālu VID lēmumu par uzņēmumam uzlikto liegumu.

“Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, VID nodokļu audita rezultātā nav atzinis vairākus darījumus ar uzņēmuma piegādātājiem un ir aprēķinājis papildus pievienotās vērtības nodokli atsevišķiem darījumiem, pamatojoties uz uzņēmuma piegādātāju darbībām. Uzskatām, ka šāds aprēķins ir pilnībā nepamatots, jo nav pienācīgi izvērtēti faktiskie lietas apstākļi. Uzņēmums turpina strādāt ierastajā režīmā,” norāda Amsils.

Jau ziņots, ka Latvijā lielākajam graudu pārstrādes uzņēmumam “Dobeles dzirnavnieks” reģistrēts nodrošinājuma līdzeklis – piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, liecina informācija datubāzē “Lursoft”.

Tas darīts pēc Uzņēmumu reģistrā saņemta VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes lēmuma.

VID aģentūrai BNS nekādus plašākus komentārus par attiecīgo nodrošinājumu ceturtdienas vakarā nesniedza, solot to darīt piektdien no rīta.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka 2014.gadā “Dobeles dzirnavnieks” strādāja ar 77,572 miljonu eiro apgrozījumu un 4,064 miljonu eiro peļņu.

“Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+