×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Dobeles pusē varēs ieskatīties ikdienā neredzamos dārgumos

Foto: dobele.lvFoto: dobele.lv

Vasilijs Cjupka savu kolekciju "Abrakašos" veido kopš 1990. gada. Šajā laikā ir savākts vairāk nekā 150 dažādu pulksteņu.

Dobeles novada pašvaldība šajā sestdienā, 5. jūlijā, aicina uz pirmo Atvērto durvju dienu novada muzejos un senu mantu glabātuvēs, liecina informācija portālā dobele.lv.

Lielu popularitāti iepriekšējos gados iemantoja Atvērto durvju dienas novada skaistākajos dārzos, tādēļ šogad Dobeles TIC aicina ielūkoties seno mantu glabātuvēs un muzejos, lai ieraudzītu arī to, ko ikdienā apmeklētājiem parasti nerāda. Apmeklējums sestdien nebūs iepriekš jāpiesaka, jo kolekciju īpašnieki no pulksten 10 līdz 16 gaidīs viesus. Arī muzeji šajā laikā ikvienam būs atvērti bez maksas, informē pašvaldība.

Novada muzeji apmeklētājiem sarūpējuši speciālu piedāvājumu. Dobeles Novadpētniecības muzeja darbinieki tikai šajā dienā no tumšajām pagrabtelpām gaismā būs izcēluši savus dārgumus, kuriem pastāvīgajā ekspozīcijā parasti neatrodas vieta un kas tikai dažreiz tiek eksponēti izstādēs. Selekcionāra Pētera Upīša muzejā tikai sestdien apmeklētājiem tiks ļauts paviesoties arī selekcionāra plašajā bibliotēkā.

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” apmeklētājiem tiks speciāli atvērta Pikšu lielā pūra lāde un ļauts pašiem pastrādāt klētiņā. Penkules pusē būs iespēja paciemoties pie diviem aizrautīgiem senlietu krājējiem, kuri dzīvo gandrīz kaimiņos. Vasilijs Cjupka savu kolekciju “Abrakašos” veido kopš 1990. gada. Šajā laikā ir savākts vairāk nekā 150 dažādu pulksteņu un apmēram tikpat daudz radioaparātu. Vasilija Cjupkas kolekcijā nonākuši arī televizoru “vectētiņi” un spoži patvāri. Turpat pārbūvētajā saimniecības ēkā ierīkota saimnieka darbnīca, kur tiek “atdzīvināti” vecie radioaparāti.

Savās lauku mājās “Dzintari” privātkolekciju ir izveidojis Tālivaldis Ikarts. Nelielā namiņā apmeklētāji var aplūkot seno laiku radioaparātus, patafonus, magnetofonus, šujmašīnas, arī agrāko laiku militāro sakaru aparatūru un citus vecus “verķus”. Par katru no tiem kolekcionāram ir savs stāsts. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja noklausīties, kā uz niecīga patafoniņa skan vecā “Bellacord” skaņuplate.

Senas mantas jau gandrīz 30 gadus dzīvo arī Penkules pamatskolas trešajā stāvā. Muzejs ir neliels, toties bagātīgs gan un vēsta, kā senos un ne tik senos laikos bērni skolā gājuši, kā ļaudis dzīvojuši un strādājuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+