×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Dobelē sākas tradicionālā Sniegavīru parāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dobeli šonedēļ sāka apdzīvot baltie, dižie sniegavīri, un sestdien, 30. novembrī, plkst. 18 vēsturiskajā pilsētas Tirgus laukumā parāde tiks oficiāli atklāta, portālu “LA.lv” informēja Dobeles novada Tūrisma un informācijas centra (TIC) vadītāja Anita Banziņa.

Dobele kļūst par dižo sniegavīru satikšanās vietu jau ceturto gadu. Baltijas valstīs un arī Eiropā tā ir vienīgā pilsēta, kur visu ziemu, neatkarīgi no laika apstākļiem, var satikties ar augumā varenajiem sniegavīriem, jo to izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu – tenapora ražotāja SIA “Tenax” un sveču ražotāja SIA “Baltic Candles Ltd”– materiāli.

Sniegavīrus veidojušas profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte-Kirillova. Viņām palīdzēja Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, bet radošās komandas darbu organizēja pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.

Banziņa atzīmē, ka ar katru gadu sniegavīru saime Dobeles laukumos kļūst arvien plašāka. Šoziem apmeklētājus gaida vairāk nekā 30 dažāda lieluma un rakstura sniegavīru. Slēpotāju, hokejistu, muzikantu, dzejnieku un citu radošo “profesiju” sniegavīru pulkā šogad ir iekļāvušies arī visnotaļ nopietnu profesiju pārstāvji – šoferis, sētnieks, ārsts, maizes cepējs un citi, kas pārstāv Dobeles uzņēmumus.

Sniegavīru parāde ilgs līdz nākamā gada martam. Vienlaikus ar parādes atklāšanu sestdien arī tiks iedegta novada lielā svētku egle, bet par rotaļām un atrakcijām pasākuma laikā rūpēsies “Čučumuiža”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+