×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Dobeles traģēdija: “Tāda ir dzīve.” Nepilnības sociālā dienesta darbā neatrod (5)

Ēka Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETAĒka Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETA

Šodien, tiekoties reģionālajā vizītē Dobelē, labklājības ministrs Jānis Reirs Dobeles novada pašvaldībai vēlreiz uzvēra, ka nepilnības Sociālā dienesta darbā saistībā ar gada sākumā notikušo traģēdiju nav atrastas, aģentūrai LETA atstāstīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS).

Viņš stāstīja, ka ar ministru pārrunāts arī jautājums par janvāra sākumā Dobelē piedzīvoto traģēdiju, kad kādā dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu mazulis, bet vēl trīs bērni palikuši bez vecākiem. Ministrs esot vēlreiz apliecinājis, ka attiecība uz darbu ar minēto ģimeni nesaredz nepilnības Dobeles novada dienestu darbā. “Tāda ir dzīve. Mēs nekad nevaram zināt, kas ar mums notiks, arī uz ielas,” skaidroja Spridzāns.

Viņš klāstīja, ka ar ministru pārrunāti jautājami, kas pēdējā laikā ir valsts un pašvaldību dienaskārtībā – sociālo iemaksu apjoms, deinstitucionalizācija, audžuģimenes.

Spridzāns pauda, ka apspriesta gan audžuģimeņu skaita nepietiekamība, gan motivēšanas sistēma. “Ir jāmaina attieksme, jo pašlaik ir uzskats, ka pamatvērtība ir ģimene, šī sabiedrības šūna, nevis bērns. Un tad nereti sanāk, ka, glābjot ģimeni, mums beigās jāglābj bērns,” atzina domes priekšsēdētājs.

Tāpat ar ministru pārrunāts jautājums par nepieciešamo kanalizācijas un ūdensvada nomaiņu valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Lielbērze”, kam jau ir izstrādāts tehniskais projekts, bet “atliek vien atrast naudu”. Šis jautājums gan nav pašvaldības kompetencē, jo aprūpes centru pārvalda ministrija.

Reirs Dobelē apmeklējis arī Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jā. Bet alkoholismam un narkomānijai ir cēloņi. Neizskatās, ka šīs sērgas mūsu tautā ietu mazumā. Var jau teikt, ka katrs pats izvēlas savu ceļu dzīvē. Bet kāpēc par valsts nodokļu maksātāju naudu nereti tiek veicināta sabiedrības degradācja nevis izglītošana? Kāpēc, piemēram, ieeja Rīgas starptautiskajā (!!!) autoostā ir vairs knapi atrodama, apžilbstot blakusesošās spēļu zāles reklāmugunīs (kas ir braukuši ar autobusu, zinās, deputāti nē noteikti…)??? Ja 10 metrus no ieejas nedrīkst smēķēt, tad vismaz 10 metrus tālāk būtu jāpārceļ arī spēļu zāles ieeja – tas posts ir vēl lielāks… Diemžēl pārņem sajūta, ka NAUDA nosaka visus valsts vadītāju lēmumus… Neiziet no prāta arī tas gadījums Jūrmalā, kur ģimenei ar maziem bērniem piešķīra dzīvokli antisanitārā (saudzīgi izsakoties) stāvoklī – tā ir attieksme.

    • Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

      vai komisārs Reksis zin, ka Latvijas Saeimas deputāti un ministri dzīvo paralējajā pasaulē un šajā parādas tikai pazīmēties ?

  2. Prastiem ļautiņiem vienmēr visā gribas vainot valdību, dienestus, tiesu tikai ne sevi, savu slinkumu un bezatbildību.

    • ne tikai t.s. “prastajiem”, bet ļaudīm vairumā gribas meklēt savas neveiksmes iemeslu ārpus sevis. Vai nu vainīga ir vides un sabiedrības ietekme, grūta bērnība, skaudīgi kaimiņi, vai visbeidzot arī “tāds liktenis”. Tāda sabiedrība, ko veidotu atbildīgi indivīdi, mūsdienās ir liels retums un ne tikai Latvijā. Prevalē maza bērna bezatbildība, naivums un arī ļaunums

  3. Vispār tā soc.dienestu darba izmeklēšana šīs lietas sakarā ir muļķība. Man, protams, žēl mirušā bērna, taču soc. dienests nevar cauru diennakti stāvēt blakus visām marginālajām ģimenēm un redzēt katru viņu soli. Personīgi man daudz svarīgāk liekas pasargāt citus (kaimiņus, piemēram) no šādiem cilvēkiem – alkoholiķiem, narkomāniem un c, nekā auklēties ar viņiem un uzmanīt, ka tik neiedzer par daudz, neiespricē sev par daudz…. Varbūt tas izklausās skarbi, taču man ir žēl tikai mirušā bērna, bet vecāku – it nemaz! Man pašam nācies kādu laiku dzīvot kaimiņos alkoholoķim un labi zinu, kā šie lopi spēj sabojāt dzīvi ikvienam, kas spiests dzīvot viņu tuvumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+