×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

“Dobeles dzirnavnieks” grasās būvēt graudaugu pārslu un musli ražotni

AS "Dobeles Dzirnavnieks"

AS "Dobeles Dzirnavnieks" ražotā produkcija.

AS “Dobeles dzirnavnieks” grasās būvēt graudaugu pārslu un musli ražotni, kuras izveidē plānots investēt 5,3 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Jaunā ražotne ļaus ievērojami paplašināt uzņēmuma produktu sortimentu un piedāvāt dažāda izmēra, biezuma pārslas, nodrošinot augstas kvalitātes produkciju.

Graudaugu pārslu un musli ražotnes izveides projektam plānots piesaistīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Tālab projekts iesniegts Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”. ES līdzfinansējuma piesaiste palīdzētu projektu realizēt līdz 2015. gada beigām.

“Plānojam uzsākt visa veida graudaugu pārslu – auzu, miežu, rudzu, kviešu, rīsu, griķu, kā arī dažādu pārslu maisījumu un musli ražošanu. Kopējā tendence rāda, ka cilvēki arvien vairāk pieprasa un novērtē iespēju baudīt vieglus, veselīgus ēdienus, ko var ātri un ērti pagatavot,” par iecerēto projektu stāsta “Dobeles dzirnavnieka” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. “Līdz ar jauno ražotni uzņēmums pieteiks sevi kā nopietnu spēlētāju jaunā produktu grupā. Paredzam, ka aptuveni 70% no saražotās produkcijas tiks eksportēta, tādēļ tiks paplašināts arī eksporta tirgus.”

2013. gadā uzņēmums uzsāka darbu pie cieto kviešu dzirnavu izbūves, ko paredzēts pabeigt šā gada vasarā. Līdz ar cieto kviešu dzirnavām uzņēmums spers nozīmīgu soli cieto kviešu pastas ražošanā Latvijā. Turpmāk galveno izejvielu – cieto kviešu mannu – varēs malt uz vietas Dobelē, radot produktam lielāku pievienoto vērtību, skaidro kompānijā.

“Dobeles dzirnavnieks” pagājušajā gadā strādāja ar 84,8 miljonu eiro apgrozījumu un 2,8 miljonu eiro neauditēto peļņu. Uzņēmumā pārstrādāti aptuveni 150 000 tonnu graudu, savukārt investīcijas ražošanas tehnoloģiskajās līnijās pērn sasniedza desmit miljonus eiro. Pagājušais gads uzņēmumam bija zīmīgs arī ar Latvijā pirmās lieljaudas spageti līnijas atklāšanu.

“Dobeles dzirnavnieks” ir viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tā galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+