Sports
Futbols

Dobrecovs: Vietējie treneri Latvijā jūtas kā viesi0


Viktors Dobrecovs
Viktors Dobrecovs
Foto: UEFA

Ja esam tādā strupceļā, tad jāuzticas vietējiem treneriem – tā, vērtējot Latvijas futbola izlases iespēto UEFA Nāciju līgā, otrdien “LA” sacīja treneris Viktors Dobrecovs.

Latvijas izlase sešās spēlēs neizcīnīja nevienu uzvaru un ar četriem punktiem D divīzijas pirmajā grupā ierindojās trešajā vietā. “Gaidījām un cerējām vairāk, bet kārtējo reizi neizdevās. Bēdīgi, ka šajā grupā neizcīnījām nevienu uzvaru. Viena laba spēle bija – Gruzijā, bet, ja ir 0:1, tā neko nenozīmē,” teica Dobrecovs.

“Precīzi grūti atbildēt uz jautājumu, kāpēc nesanāca. Ar šīm neveiksmju sērijām esam pagrimuši, psiholoģiski visiem bail – treneriem, spēlētājiem, personālam, tautai. Paši neesam vispār pārliecināti par sevi un diez vai kāds zina risinājumu šai situācijai,” uzskata Dobrecovs, kurš aizvadītajā sezonā strādāja ar 1. līgas vienību “Grobiņas SC”.

Somu speciālista Miksu Pātelainens deviņos mačos Latvijas izlases vadībā izcīnīja tikai vienu uzvaru – debijas mačā pār Igauniju. “Trenera darbu allaž vērtē vienkārši – pēc rezultāta. Var piekrist, ka somu treneris grib mainīt spēles stilu, pilnībā nesēžam aizsardzībā un nesitam tik uz priekšu.

Mēģinām spēlēt, bet varbūt neesam tam gatavi, nemākam izmantot. Ne vienmēr to, kas sazīmēts uz dēļa, var realizēt dzīvē – vajadzīga meistarība, spēlētāju saprašanās.

Protams, visi grib uzvarēt, bet varbūt to izsakot citreiz paši vairs neticam,” atzina Viktors Dobrecovs.

Pātelainens pirms novembra spēlēm Kazahstānā un Andorā uzsvēra, ka izlase pakēpniski progresē. “Ja pirms diviem gadiem uzbrukumā piedalījās pusotrs spēlētājs, tagad mēģināja vairāk – trīs, četri. Jābūt visai komandai, kas gan uzbrūk, gan aizsargājas,” vērtēja Dobrecovs.

“Sākumā, atnākot jaunam trenerim, spēlētājiem ir jauna enerģija, katrs grib pierādīt sevi, bet paiet laiciņš un spēlētājs spārniņus nolaiž. Mums vajag, lai visu laiku gribētu sevi pierādīt, un nevis pirmās 15 vai pēdējās 15 minūtes, bet visas 95. Treneris maina spēlētājus, ir piesaistījis Andreju Cigaņiku, vēl citus. Kaut kāds redzējums viņam ir.”

Dobrecovs gan uzskata, ka līgums ar Pātelainenu nebūtu jāpagarina: “Es neesmu galvu griezējs, ir cilvēki, kas pieņēma viņu darbā, saklausīja darba intervijā, ka dos rezultātu. Tomēr, ja esam tādā strupceļā, ka nekas nemainās, tad jādod iespēja vadīt latviešu treneriem. Tāpat akmeņus metīs virsū, bet tas būs vietējais cilvēks, kurš mēģinās risināt. Kritika būs, taču jāuzticas. Tam jābūt jaunās paaudzes trenerim, ir viens nopelniem bagāts treneris – Aleksandrs Starkovs, un ar to arī dzīvojam, uz citu pusi neskatāmies.

Tā ir mūsu futbola bēda, ka nedodam saviem ne attīstīties, ne mācīties darbā, virslīgas klubi uzticas ārzemniekiem.

Tādējādi savējie netiek apmācīti. Atnāks nākamais ārzemnieks izlasē un, ja nekas nebūs, atkal novāks, bet pa to laiku kāds no vietējiem iegūtu lielu pieredzi un kopumā Latvijas futbolam tas nāktu tikai par labu.”

Viņš gan neņēmās spriest, kurš no vietējiem treneriem būtu gatavs vadīt izlasi. Virslīgā tikai divi speciālisti strādāja kā galvenie treneri – Andris Riherts un Marians Pahars. “Klubi uzskata, ka ārzemju treneri ir spēcīgāki, gudrāki. Latvieši strādās tad, kad klubu futbolā nebūs tādas naudas. Šobrīd ir liela, bet, kad nebūs, atkal būs savējie treneri. Un, ja uzvarēs, pateiks – jā, ir labs, vai arī – tas taču bija vājš čempionāts.

Saistītie raksti
Man pirms pusgada labi pateica, ka vietējie treneri Latvijā esam viesi – mums darbu nepiedāvā.

Diemžēl tā ir visas futbola saimes problēma, bet kā zināms – kurš maksā naudu, tas pasūta mūziku,” sprieda Viktors Dobrecovs, kurš 2015. gadā FK “Liepāja” aizveda līdz Latvijas čempionu titulam, bet nākamās sezonas laikā tika atbrīvots no darba.

LA.lv