Latvijā
Politika

Dod mājienus par Čakšas demisijas prasīšanu1


Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (S) prasa Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) skaidrot, kāpēc Saeimā vēl nav iesniegts likumprojekts par kritērijiem medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības pakalpojumu klāstā.

Tāpat likumprojektā jānosaka kritēriji, pēc kādiem var tikt pieņemts lēmums slēgt līgumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas loceklis Klementjevs šajā kontekstā arī vaicā Kučinskim, vai ir nepieciešams pieprasīt veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) demisiju. Politiķis norāda, ka attiecīgā likumprojekta iesniegšana līdz 1.augustam noteikta Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

Parlamentārietis pārmet premjeram, ka kritēriju neieviešana ir ne tikai likuma pārkāpums, bet arī veselības pakalpojumu kritēriju savlaicīga neieviešana var veicināt nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

Klementjevs aicina skaidrot, kāpēc Ministru Kabinets neievēro likumā minēto normu un nav iesniedzis attiecīgo likumprojektu, kā arī to, kad normatīvā akta projekts tomēr nonāks Saeimā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada beigās pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz no nākamā gada ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, tostarp nosakot sasaisti starp veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, proti, sociālo iemaksu nemaksātāji vairs nevarēs bez maksas saņemt pilnu valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu klāstu.

LA.lv