Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
18. marts, 2014
Drukāt

Dod zaļo gaismu īpašajam atbalstam par liellopiem

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta piešķiršanas kārtībā tiešā atbalsta shēmu ietvaros, kas paredz palielināt īpašā atbalsta kopējo pieejamo apmēru un nosacījumus jaunam īpašā atbalsta veidam par liellopiem, pavēstīja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, grozījumi atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz, ka papildus esošajiem īpašā atbalsta veidiem šajā gadā tiek ieviests jauns īpašais atbalsts par liellopiem. “Atbalsta mērķis ir saglabāt liellopu gaļas ražošanu, veicinot liellopu nobarošanu un gaļas ieguvi Latvijā. Kopējā atbalsta summa atbalstam paredzēta 2,6 miljonu eiro apmērā,” skaidroja Kalniņa.

Grozījumi arī paredz pārtraukt atsevišķo maksājumu par cukuru un atcelt prasību, kas noteica, ka vienoto platībmaksājumu (VPM) var saņemt tikai par lauksaimniecības zemi, kas 2003.gada 30.jūnijā bijusi labā lauksaimniecības stāvoklī, viņa informēja.

Viņa arī atzīmēja – ņemot vērā, ka turpmāk VPM varēs saņemt par ikvienu lauksaimniecības zemes hektāru, kurš būs labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, grozījumi paredz iespēju lauksaimniekam lauku reģistrā iekļaut arī jaunus lauku blokus – līdz šā gada 1.maijam Lauku atbalsta dienestā iesniedzot lauku bloku precizēšanas iesniegumu.

Kalniņa pastāstīja, ka kopējais publiskais finansējums tiešo maksājumu shēmas ietvaros 2014.gadā paredzēts 201,7 miljoni eiro, tostarp vienotais platību maksājums 158,7 miljoni eiro, ar ražošanu saistītais (īpašais atbalsts) 10,1 miljons eiro un pārejas posma valsts atbalsts 32,9 miljoni eiro. Pārejas posma valsts atbalsts 2014.gadā ar identiskiem saņemšanas nosacījumiem pieejams nozarēs, kurās 2013.gadā tika piešķirti papildu valsts tiešie maksājumi.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+