Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
4. oktobris, 2016
Drukāt

Dod zaļo gaismu melnā zelta meklējumiem Rucavā (1)

Rucavas novads. Foto no arhīvaRucavas novads. Foto no arhīva

Valdībā otrdien apstiprināts jauns ogļūdeņražu izpētes un ieguves licences laukums Rucavas novada Rucavas pagastā 49,18 ha platībā. Tas nozīmē, ka šajā laukumā varēs tikt izsniegta licence ogļūdeņražu izpētei un ieguvei. Ja izpētes rezultātā tiks noskaidrots, ka ogļūdeņražu ieguve no konkrētās ģeoloģiskās struktūras ir ekonomiski izdevīga, nākošajā posmā – ieguvē – varētu tikt iegūti ogļūdeņraži, tādējādi sekmējot ogļūdeņražu ieguves nozares attīstību.

Pēc Ekonomikas ministrijas rīcībā esošās informācijas, noteiktajā licences laukumā laika posmā no 1987.-1988. gadam veiktajā ģeofizikālajā izpētē noteikta ģeoloģiskā struktūra “Bumbuļi”, kurā iespējama naftas ieguve.

Licences laukums atrodas galējos Latvijas dienvidrietumos – pierobežas zonā ar Lietuvu, uz austrumiem no Rucavas. Ģeotektoniski pētāmais rajons atbilst Klaipēdas izlieces ziemeļu daļai, kas raksturojas ar labvēlīgiem naftas ģeoloģijas apstākļiem, kas līdzinās blakus esošajiem Lietuvā. Struktūras velve atrodas Latvijas-Lietuvas pierobežas zonā.

Valdība apstiprinājusi arī komisijas sastāvu, kas izskatīs pretendentu iesniegumus licences saņemšanai ogļūdeņražu izpētei un ieguvei jūrā vai valsts īpašumā esošajos nekustamajos īpašumos un pieņems lēmumu par licences izsniegšanu vai par atteikumu izsniegt licenci.

Portāls “liepajniekiem.lv” vēsta, ka licenci Rucavā varētu saņemt privātpersona Kristaps Rūmnieks, ko pilnvarojuši divi zemes īpašnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mums jau savu naftu nevajag – varam pirkt pa dārgo no ārzemēm !
    Pat naftu nosauc par ogļūdeņražiem lai tikai bauri nesaprot, par ko runa.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+