Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
4. oktobris, 2016
Drukāt

Dod zaļo gaismu melnā zelta meklējumiem Rucavā (1)

Rucavas novads. Foto no arhīvaRucavas novads. Foto no arhīva

Valdībā otrdien apstiprināts jauns ogļūdeņražu izpētes un ieguves licences laukums Rucavas novada Rucavas pagastā 49,18 ha platībā. Tas nozīmē, ka šajā laukumā varēs tikt izsniegta licence ogļūdeņražu izpētei un ieguvei. Ja izpētes rezultātā tiks noskaidrots, ka ogļūdeņražu ieguve no konkrētās ģeoloģiskās struktūras ir ekonomiski izdevīga, nākošajā posmā – ieguvē – varētu tikt iegūti ogļūdeņraži, tādējādi sekmējot ogļūdeņražu ieguves nozares attīstību.

Pēc Ekonomikas ministrijas rīcībā esošās informācijas, noteiktajā licences laukumā laika posmā no 1987.-1988. gadam veiktajā ģeofizikālajā izpētē noteikta ģeoloģiskā struktūra “Bumbuļi”, kurā iespējama naftas ieguve.

Licences laukums atrodas galējos Latvijas dienvidrietumos – pierobežas zonā ar Lietuvu, uz austrumiem no Rucavas. Ģeotektoniski pētāmais rajons atbilst Klaipēdas izlieces ziemeļu daļai, kas raksturojas ar labvēlīgiem naftas ģeoloģijas apstākļiem, kas līdzinās blakus esošajiem Lietuvā. Struktūras velve atrodas Latvijas-Lietuvas pierobežas zonā.

Valdība apstiprinājusi arī komisijas sastāvu, kas izskatīs pretendentu iesniegumus licences saņemšanai ogļūdeņražu izpētei un ieguvei jūrā vai valsts īpašumā esošajos nekustamajos īpašumos un pieņems lēmumu par licences izsniegšanu vai par atteikumu izsniegt licenci.

Portāls “liepajniekiem.lv” vēsta, ka licenci Rucavā varētu saņemt privātpersona Kristaps Rūmnieks, ko pilnvarojuši divi zemes īpašnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mums jau savu naftu nevajag – varam pirkt pa dārgo no ārzemēm !
    Pat naftu nosauc par ogļūdeņražiem lai tikai bauri nesaprot, par ko runa.

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+