×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Dodas pie pensionāriem reģionos


alliks_leta

Labklājības ministrijas pārstāvji apmeklē pensionārus, iepazīstinot ar pašreizējo situāciju pensiju jomā. Viņiem nākas arī uzklausīt pārmetumus. 
Skrīveru novada pensionāru biedrības vairāk nekā 100 senioru tikās ar Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietnieku Ingu Alliku.

 

LM speciālists iepazīstināja ar pašreizējo situāciju pensiju jomā, stāstīja par pensijas vecuma celšanu, priekšlaicīgo pensionēšanos, kā arī minēja, ka sociālajā budžetā dominē izdevumi, nevis ieņēmumi.

Uzklausot pārmetumus par mazajām pensijām, I. Alliks atrunājās – turpmāk pensionāriem, iespējams, būs jāstrādā līdz mūža galam, veicot vieglākus darbus un piepelnot klāt pensijas latiem. Tie, kam šobrīd pietrūkst, lai dodas uz pašvaldību. Daudzi pensionāri jau tagad iztiek, papildus pensijai saņemot sociālos pabalstus.

Pensionāru biedrības valdes locekle Ilga Ušaka, kas izaudzinājusi trīs meitas un tagad ir daudzu mazbērnu vecmāmiņa, emocionāli atgādināja, ka nākotne izaug no pagātnes caur tagadni. “Ja mūsu bērni un mazbērni redz, kā dzīvojam mēs, pašreizējie pensionāri, vai viņiem būs interese maksāt nodokļus? Mazdēls, 6. klases skolnieks, saka, lai nodokļu pelnītājus ievedot no citām valstīm. Pat bērns to apjēdz,” teica pensionētā mediķe.

 

Labklājības ministre I. Viņķele kādā intervijā teikusi, ka par vecumdienām bijis jādomā agrāk. Viņa aicinot – krājiet jau tagad savai pensijai. Bet vai tas iespējams skolotājai ar trim bērniem? Visiem zināms, kāds ir pedagogu atalgojums, no kura, audzinot bērnus, neko neiekrāsi.

 

Skrīverieši vēlēja, lai valdība sociālajam budžetam atdod to miljardu, kas iztērēts neatbilstošām izmaksām – pensiju piemaksām un “māmiņu algām”.

Rīgas apriņķa pensionāru apvienība apvieno visus bijušā Rīgas rajona un trīs bijušā Limbažu rajona pagastus – kopā 27 pensionāru organizācijas. Visu organizāciju vadītāji regulāri tiekas semināros, kas notiek Rīgā, Eiropas Savienības pārstāvniecības Latvijā telpās.

Apvienības vadītāja Aija Kušķe: “Pie mums uz sarunu ieradās Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece. Viņa pastāstīja, kādi likuma grozījumi paredzēti, kuri no tiem uz kādām vecuma grupām attiecas. Mūs, pašreizējos pensionārus, tie neskars, piemēram, pensiju apmēri nemainīsies, bet piemaksas saņemsim tāpat kā līdz šim.”

A. Kušķe situāciju pensiju jomā vērtējot ar vēsu prātu, jo ar klaigāšanu neko nepanāks. Galvenais esot saprast, kas notiek un kāpēc šobrīd ir tāda dzīve.

Preiļu novada pensionāru biedrības sapulcē piedalījās labklājības ministre I. Viņķele, kas darba vizītē apmeklēja Preiļu novada vairākas institūcijas. Tiekoties ar pensionāriem, viņa skaidroja, kāpēc jāpaaugstina pensionēšanās vecums. Ministrei nācās uzklausīt arī pārmetumus. Ja paaugstinās pensijas vecumu, pieaugs arī bezdarbnieku rindas. Jau tagad sociālie pabalsti degradē cilvēkus, atradina no darba un veido patērētāja psiholoģiju. Ministre skaidroja, ka valsts politika šajā jomā tiks mainīta.

Pensionāru biedrības vadītāja Irēna Timošenko izteica sāpi par to, ka pēdējā laikā arvien lielākam skaitam cilvēku piešķirtā pensija nepārsniedz 100 latus. Viņa aicināja pārskatīt pensiju aprēķināšanu līdz 1996. gadam.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+