Laukos
Bizness

“Dogo” atsāk pārdošanu, paziņo analīžu rezultātus0


“Dogo” zīmola barības partija, kurā PVD atklāja neatļauto vielu karbamīdu
“Dogo” zīmola barības partija, kurā PVD atklāja neatļauto vielu karbamīdu
Foto PVD

AS “Tukuma Straume” ir saņēmusi neatkarīgas, akreditētas, starptautiskas Vācijas laboratorijas “Agrolab Group” oficiālos analīžu rezultātus, kuros konstatēts, ka uzņēmuma ražotajā barībā suņiem “Dogo” un kaķu barībā nav urīnvielas jeb karbamīda, informē uzņēmumā.

Uzņēmums ir atsācis ražošanu un turpina sadarboties ar Pārtikas un veterināro dienestu barības kvalitātes standartu nodrošināšanā.

“”Tukuma Straume” izsaka pateicību visiem tirgotājiem, kas, neskatoties uz nomelnošanas kampaņu vairāk nekā divu gadu garumā, ir palikuši uzticīgi “Dogo” produkcijai,” teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

“Jau sākotnēji bijām pārliecināti, ka barībā karbamīda klātbūtne nav iespējama, tādēļ bijām pārsteigti par aizdomīgajiem analīžu rezultātiem. Taču esam pārliecināti, ka jau tuvākajā laikā viss nostāsies savās vietās un varēsim apliecināt savas produkcijas augsto kvalitāti un nekaitīgumu,” norādīja Tukuma Straume”” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Tāpat uzņēmuma vadītājs atgādināja, ka “Tukuma Straumei” jau ir bijis precedents, kad pēc Pārtikas un veterinārā dienesta pasūtījuma veiktajās “Bior” analīzēs tika konstatēta kļūda un laboratorija bija spiesta atvainoties par kļūdainajiem analīžu rezultātiem.

“Uzņēmums nebaidās no Pārtikas un veterinārā dienesta pastiprinātajām pārbaudēm, jo ražošana ir nostādīta ļoti augstā tehnoloģiskā līmenī pēc visaugstākajiem Eiropas kvalitātes standartiem,” rezumēja Straume.

Kā ziņots, “Tukuma straume” veica konkrētas barības partijas analīzes Vācijā, jo neuzticas vietējā laboratorijā veikto analīžu rezultātiem.

Tikmēr Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “Bior” jau iepriekš atzina, ka apgalvojumiem par it kā kļūdainiem analīžu rezultātiem nav nekāda pamata, jo analīzes veiktas vienā no prestižākajām laboratorijām Eiropā.

“Analīzes tika veiktas Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi dzīvnieku barības testēšanā, un tā ir viena no vadošajām un uzticamākajām laboratorijām Eiropā, kas strādā ar akreditētām laboratorisko izmeklējumu metodēm,” teica institūta pārstāve Irēna Bērziņa.

Jau vēstīts, ka “Tukuma Straume” pasūtīja neatkarīgas analīzes suņu barībai “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas numurs (kods) 2870; derīguma termiņš – 29.06.2018.), lai pārbaudītu karbamīda jwb urīnvielas klātbūtni tajā. Analīzes veiks akreditēta laboratorija “Agrolab” Vācijā.

Iepriekš PVD barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu karbamīdu. Tā ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt, jo var dzīvniekiem izsaukt organisma saindēšanos.

Tāpat ziņots, ka starp “Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015.gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro, tajā skaitā 10 700 eiro no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta, 25 000 eiro no institūta “Bior” budžeta, 9000 eiro no Pārtikas un veterinārā dienesta budžeta. Savukārt veterinārārsti neatkarīgus pētījumus veica par portālā “ziedot.lv” saziedotajiem 31 212 eiro. Līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to ZM, kā arī ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība.

LA.lv