Uncategorized

“Dogo” ir veselīgs uzturs, apliecina suņu audzētāju organizācijas0

Foto – Shutterstock

2017.gada 17.augustā Pārtikas un veterinārais dienests paziņoja, ka AS “Tukuma Straume” ražotajā suņu barībā “Dogo” ir konstatēta neatļauta viela karbamīds. Uzņēmums bija spiests atsaukt barību no tirgus. 25.augustā Pārtikas un veterinārais dienests paziņoja, ka arī citos AS “Tukuma Straume” ražojumos konstatēts karbamīds. AS “Tukuma Straume” pasūtīja analīzes neatkarīgā laboratorijā, akreditētā laboratorijā “Agrolab Group”, kurā karbamīdu neatklāja. 2.otobrī Pārtikas un veterinārais dienests atcēla visus ierobežojumus AS “Tukuma Straume” produkcijai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtie analīžu rezultāti liecināja, ka izmeklētajos barības paraugos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nav konstatēts.

Latvijas Kinoloģiskā apvienība, Latvijas Sporta suņkopības federācija un Jūrmalas pilsētas suņu audzētāju biedrība atbalsta suņu barību “Dogo” un iesaka to dot saviem mīluļiem. Arī pats Latvijas Kinoloģiskās apvienības prezidents Jānis Pavlovskis sava suņa uzturā izmanto “Dogo”.

Apvienība uzskata, ka suņu barība “Dogo” ir sabalansēta, veselīga un piemērota četrkājaino draugu barošanai. Barību “Dogo” ēd arī suņu izstāžu čempioni un suņi, kas ir piemēroti vaislas darbam, kā arī sporta suņi.

Jānis Pavlovskis: “Jau pašā sākumā, kad sākās skandāls par karbamīdu “Dogo”, man bija skaidrs, ka tā ir nomelnošanas kampaņa un ka šī barība ir nekaitīga suņiem.”

LA.lv