Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. septembris, 2016
Drukāt

“Dogo” lietā pusmiljonu vērtās prasības virzība atkal atlikta (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vidzemes priekšpilsētas tiesa atkārtoti atstājusi bez virzības uzņēmuma “Tukuma Straume” prasību pret Latvijas Veterinārārstu biedrību (LVB) un 16 veterinārārstiem par teju pusmiljona eiro piedziņu par it kā nodarītajiem zaudējumiem saistībā ar suņu saslimšanas un nāves gadījumu cēloņu pētījumu.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas pārstāve Oksana Hvostova apstiprināja, ka “Tukuma Straumes” prasība ir atstāta bez virzības. Viņa īsi norādīja, ka lieta nav ierosināta, bet tādēļ nekādas ar prasījumu saistītas detaļas izpaust nevar. Ceturtdienas pēcpusdienā ražotnes vadība vēl nebija saņēmusi informāciju no tiesas, līdz ar to plašākus komentārus par to pagaidām “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivaras Podnieks nesniedza.

Uzņēmums tiesā vērsās 17. augustā, protestējot pret to, ka suņu saslimšanu saista ar “Dogo”. Toreiz iesniegums tika atstāts bez virzības pamatojuma trūkumu dēļ. Podnieks stāsta, ka 21.septembrī uzņēmums iesniedza precizētu prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai lietas izskatīšanai un uzsākšanai pret 17 fiziskām un juridiskām personām. Prasības pamatā joprojām bija lūgums pārtraukt un aizliegt atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par “Tukuma Straume” un uzņēmuma ražoto preču kvalitāti. Spēkā palika arī lūgums tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt ražotnei nodarītos zaudējumus gandrīz pusmiljona – 458 411,15 – eiro apmērā.

Kopš 2014.gada Latvijā reģistrēti un apstiprināti aptuveni 240 suņu, kas ir saslimuši ar barības vada paplašināšanos jeb megaesophagus. Daudzi suņi miruši. LVB, veterinārārsti un zinātnieki uzsāka pētījumu, kura mērķis ir noskaidrot saslimšanas iemeslu. Šā gada sākumā Zemkopības ministrija apturēja pētījuma finansēšanu. Veterinārārsti uzsāka ziedojumu vākšanu un pasūtīja pētījumus ārzemēs, kas atrada saikni ar barību. 20.septembrī notikušajā zinātniskajā konferencē pētnieki un zinātnieki no vairākām Eiropas valstīm nāca pie tāda paša slēdziena. Šobrīd pētījumi turpinās par akcijā savāktiem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uzdzer sodu, paliks vieglāk. Parasti datus cenšas sagrozīt ZM, Biors un Tukuma Straume. Nu nespriežat par citiem pēc savām darbībām.

  2. Patiesībā jau viss tas atgādina anekdoti. Tā arī neviens nav pateicis, kas tad īsti vainojams – vīruss, mikrobs, ķimisks savienojums. Bet vetārsti vienalga bļauj – vainīgais ir Dogo ražotājs. Un tie ārzemju eksperti – kādus datus viņiem bāleliņu vetārsti iedeva, tādi secinājumi arī sanāca. Īsi sakot – totāls sviests.

  3. ka notiesās tos vetārstus beigās un piedzīs visu lidz pedejam centam:)

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+