×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Doktora grādu skandāls: RPIVA atlaiž prorektori Māru Marnauzu

Briiles

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Senāts saistībā ar nelikumīgu doktora grādu piešķiršanu no darba atbrīvojis augstskolas prorektori Māru Marnauzu, aģentūra BNS noskaidroja akadēmijā.

 

Marnauza no amata atbrīvota pēc RPIVA rektores Daces Markus rīkojuma. Kā iemeslu Marnauzas atlaišanai akadēmija norāda pārkāpumus, ko viņa izdarījusi darbojoties kā promocijas padomes priekšsēdētāja.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir konstatējusi vismaz astoņus gadījumus, ka RPIVA ir piešķīrusi doktora zinātnisko grādu.

RPIVA atzina pārkāpumu zinātņu prorektora un Zinātņu daļas rīcībā. Rektores vadībā augstskola novēršot visas radušās sekas, atzīstot, ka doktora diplomi tika izsniegti, pārkāpjot normatīvo aktu prasības.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pagaidām vēl turpina administratīvo lietu pret akadēmijas rektori, kas visticamāk tiks pabeigta nākamnedēļ, aģentūrai BNS pastāstīja dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Rektorei dienests var piemērot naudas sodu līdz 200 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+