×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Doles salā atklāti divi jauni tūrisma maršruti

Foto-LETAFoto-LETA

Šovasar Salaspils novadā, Doles salā, atklāti divi jauni tūrisma maršruti, ar kuriem plānots piesaistīt vairāk ārzemju un vietējo tūristu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Salaspils novada domes sabiedrisko attiecību daļas preses sekretāre Ginta Zeberga.

Sākot ar 7.jūliju, atjaunots kuģīša maršruts no Rīgas līdz Daugavas muzejam Doles salā. “Vidējās paaudzes salaspilieši un dolēnieši noteikti atceras kuģi, kas kursēja līdz Annuškai un vairāk kalpoja kā satiksmes līdzeklis, savukārt atjaunotais maršruts, ko nodrošina kompānija “Riga Cruises”, ir domāts tieši tūristiem,” pastāstīja Zeberga.

Katru dienu, izņemot otrdienas, uz Doles salu kursēs 45 pasažieriem domāts upes kuģis “Bērze”. “Jaunais pakalpojums noteikti piesaistīs ārzemju tūristus, jo viņiem būs iespēja stundas laikā no Rīgas burzmas nokļūt klusā un gleznainā dabas stūrīti un pie reizes apskatīt Daugavas muzeja ekspozīciju,” uzskata Zeberga.

Viņasprāt, arī ceļojuma cena – desmit lati par aptuveni četru stundu ilgu braucienu, kurā iekļauts Daugavas muzeja autentiskās senās zvejnieku sētas apmeklējums, kā arī radošā smilšu skulptūru parka pilsētas pludmales “Make SAND Art Riga 2012” apskate – būs tūristiem pa kabatai.

Savukārt aktīvās atpūtas cienītājiem šovasar Doles salā ir atklātas jaunas pastaigu takas un velotūrisma maršruti, kuros var apskatīt dabas un kultūrvēsturiskos objektus. Tie esot divi dažāda garuma maršruti – 10,7 kilometru (km) garais “Lielais aplis” un “Mazais aplis” 8,7 km garumā.

“Līdz šim Doles salā zināmākais objekts bija tikai Daugavas muzejs, bet tagad interesenti uzzinās arī par Mežezeru, Napoleona laika skansti, Jāņakalnu un citām interesantām vietām,” stāstīja Zeberga.

Tā kā daži objekti, kam pat piešķirts vēstures pieminekļa statuss, ir apskatāmi, šķērsojot privātās teritorijas, Salaspils novada dome pašlaik risinot sarunas ar šo teritoriju īpašniekiem, lai ceļotājiem būtu iespēja bez problēmām apskatīt tūrisma objektus.

Populārākie tūrisma objekti Salaspils novadā esot Doles sala, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī un Salaspils memoriālais ansamblis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+