×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Dolgopolovs: no teritoriālās reformas nav sagaidīts vēlamais rezultāts

Foto-LETAFoto-LETA

Administratīvi teritoriālā reforma netika īstenota tā, kā sākotnēji bija iecerēts, turklāt tās ietekmē vairākām pašvaldībām trūkst līdzekļu savu funkciju veikšanai, žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu teica Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņas centrs”, attēlā).

“Dabīgi reforma neaizgāja līdz tam rezultātam, ko no tās vajadzēja sagaidīt. Mums ir 39 pašvaldības, kuru teritorijā dzīvo mazāk par pieciem tūkstošiem iedzīvotāju. Mums ir trīs pašvaldības, kuru teritorijā dzīvo mazāk par diviem tūkstošiem iedzīvotāju, kas, starp citu, nesaskan pat ar likuma prasībām. Ļoti sarežģīti pašlaik šādā formātā pašvaldībām ir veikt visas funkcijas,” paskaidroja Dolgopolovs.

Viņš arī norādīja, ka bagātākās pašvaldības pašlaik dotē pārējās, kurām līdzekļu ir nepietiekami, lai tās veiktu visas savas funkcijas. “Būtu jāpaanalizē darbs, kāds ir pašvaldībās, mums ir sistēma Pašvaldību budžeta finanšu izlīdzināšanas fonds. No 119 pašvaldībām 18 pašvaldības dotē pārējās, desmit savelk galus kopā un dzīvo pa nullēm, taču visas pārējās saņem dotācijas,” klāstīja Dolgopolovs.

Tāpēc Dolgopolovs norādīja, ka pašlaik būtu jādomā par to, kā palielināt pašvaldību ienākumus un celt iedzīvotāju labklājību, kas vienlaikus nesīs arī labumu pašvaldībām.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas preses dienests aģentūru BNS informēja, ka tikšanās laikā tika pārrunātas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža paustās likumdošanas iniciatīvas idejas attiecībā uz deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, amatu savienošanas jautājumiem, kā arī mēra atstādināšanai nepieciešamo balsu skaitu.

Valsts prezidents sarunas gaitā pauda viedokli, ka patlaban pietrūkst vispusīgi argumentētas, atklātas diskusijas par to, kāds ir šādu iniciatīvu mērķis un kādi rezultāti pašvaldību darba uzlabošanā ar to starpniecību jāsasniedz. Andris Bērziņš uzskata, ka šādu izmaiņu veikšanai primāri jāzina pašvaldību viedoklis un jārespektē argumentēta pozīcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+