Mobilā versija
Brīdinājums +15.0°C
Janīna, Linda
Svētdiena, 20. augusts, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Doma dārzā atklātas skaņu skulptūras

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 21. oktobrim Rīgas Doma dārza mākslas galerijā iespējams apskatīt ievērojamā audiovizuālo mediju mākslinieka Voldemāra Johansona skaņu skulptūras “OP.39” no cikla “Stāvvilnis”, portālam LA.lv pastāstīja “Mans Doms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

Vectirāns stāsta, ka izstāde ir autora cieņas apliecinājums Rietumu mūzikas tradīcijas dižākajam instrumentam – ērģelēm, kuras ikdienā un svētkos pieskandina arī Rīgas Doma velves. Mākslas darbā izmantotās ērģeļu stabules, kas Doma dārzā izkārtotas abstraktās kompozīcijās, ar elektroniskās vadības un gaisa palīdzību izplata telpā zemas toņkārtas skaņas, tādā veidā ļaujot klausītājam piedzīvot nepieradinātas mūzikas melodijas.

Šī ir jau trešā sezona, kopš senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās biedrības “Ascendum” projekta “Mans Doms” organizētās laikmetīgās mākslas izstādes. Šāgada sezonu aizsāka stikla māksliniece Marta Ģibiete ar izstādi “Atspulgs” un Laura Feldberga ar lielformāta instalāciju “Spārni”. Līdz šim Doma Dārza izstādes veidojuši tādi mākslinieki kā Nils Vilnis, Brigita Zelča – Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis un citi.

Pievienot komentāru

Viss sākās ar "Līko gurķi". Ināra Slucka - Jūlija Cēzara lomā!Ģertrūdes ielas teātris jauno sezonu atklājis ar režisora Andreja Jarovoja iestudējumu – vienu no zināmākajām Šekspīra traģēdijām "Jūlijs Cēzars".
Draugiem Facebook Twitter Google+