×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Doma dārzā jūlijā rādīs kino par kino

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau piekto gadu biedrība “Ascendum” Rīgas Doma dārzā vasaras sezonā organizē brīvdabas filmu seansus ar kinospeciālistu ievadvārdiem. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, arī šogad filmu programma tiek veidota sadarbībā ar Nacionālo Kino centru (NKC).

Skatītāji Doma dārzā tiek gaidīti 7., 15., 21. un 28.jūlijā pulksten 22:30, un visos vakaros ieeja pasākumā ir bez maksas.

Šogad, atzīmējot 120 gadus kopš pirmās kinofilmas demonstrācijas Rīgā, par Doma dārza brīvdabas filmu programmas tēmu izvēlēts sauklis “Kino par kino”. Atbilstoši tematikai, programmā iekļautas Latvijas spēlfilmas un dokumentālās filmas, kurās pats kino ir izpētes objekts, centrālais varonis un galvenais stāstītājs.

7. jūlijā, iekļaujoties Jāņa Streiča kino gada priecīgajā virpulī, tiks demonstrēts ievērojamā latviešu filmu režisora pirmais patstāvīgais kinorežijas darbs – spēlfilma “Šauj manā vietā” (1970).

15. jūlijā skatītājiem tiks piedāvāta režisora un operatora Romualda Pipara dokumentālā filma “Monētas dubultportrets” (2008), kurā apkopoti uz 8mm kinofilmas dokumentēti amatierfilmējumi, kas atklāj vēl līdz šim neredzētu Latvijas kultūrvēstures dārgumu krātuvi.

21. jūlijā Rīgas Doma dārzā tiks demonstrētas divas dokumentālās filmas – Roberta Rubīna “Kā tev klājas, Rūdolf Ming?” (2010) un Ivara Zviedra un Ineses Kļavas “Dokumentālists” (2012).

28. jūlijā kinovakarus noslēgs Dāvja Sīmaņa dokumentālais inscenējums “Escaping Riga” (2014), dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+