×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Doma dārza kino vakari šogad sadarbībā ar festivālu “2ANNAS”

Foto - Inese KalniņaFoto - Inese Kalniņa

No 10. jūlija līdz 31. jūlijam katru ceturtdienu no plkst. 23:00 Rīgas Doma dārzā jau trešo sezonu notiks brīvdabas kino vakari. Šoreiz “Ascendum” organizētais projekts Mans Doms seansu programmu veidojuši, sadarbojoties ar filmu festivālu “2ANNAS”, kā rezultātā tapusi daudzpusīga un piesātināta filmu izlase.

Šogad “2ANNAS” veidotās programmas Doma dārza kino vakariem 2014. gada jūlijā ietvaros varēs redzēt gan jaunas, gan senākas īsfilmas, kuru nozīme laika gaitā ir ievērojami pieaugusi. Tie ir eksperimenti, jaunu formu meklējumi un jau pārbaudītu metožu izmantošana jaunos veidos.

Kas un kāda ir īsfilma? Šāds jautājums konceptuāli iezīmēsies visos kino seansos. Atbildes meklēt, atrast vai apsvērt varēs, vērojot īsfilmās redzamos aspektus – vairāk un mazāk tradicionālus kadrus, iekļautus dažādās īsfilmās, kuras funkcionēs kā atsauces uz notiekošo šeit un tagad. Šeit un citur. 10.07 – Ciklops TV, 17.07 – īsfilma Latvijā, 24.07 – Pasaules īsfilmas, 31.07 – Shakespeare Shorts.

Līdz šim sabiedriskās kustības Mans Doms rīkotie vakari bijuši neticamu, neaprakstāmu noskaņu kino seansi, kuros Vecrīgas pašā sirdī iespējams baudīt kvalitatīvu kino, vienlaikus sajūtot dabas un miera elpu. Jaunie un jau pierastie režisori, cilvēki, kas nebaidās uzdrošināties, interesanti ļaudis. Savukārt Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”, ar kuru sadarbojoties tiek īstenota šīsvasaras kino programma, jau 19 gadus pievērš uzmanību īsfilmas žanram un tā attīstībai, regulāri izrādot aizraujošas, neredzētas un pārsteidzošas īsfilmas no Latvijas, Baltijas un pasaules gan festivāla, gan ārpusfestivāla pasākumu ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+