Latvijā
Sabiedrība

Doma laukumu greznos dāvana Latvijai – 150 krāsaini Berlīnes lāči!2


No 12. jūlija līdz 22. augustam – Rīgā, Doma laukumā būs apskatāmi 150 Berlīnes lāči.
No 12. jūlija līdz 22. augustam – Rīgā, Doma laukumā būs apskatāmi 150 Berlīnes lāči.
Publicitātes foto.

Pavisam drīz – no 12. jūlija līdz 22. augustam – Rīgā, Doma laukumā būs apskatāmi 150 Berlīnes lāči. Tā ir Vācijas dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

„Kad kāds svin dzimšanas dienu, tad draugi viņam vēlas pasniegt skaistas dāvanas. Kad labam draugam ir kāda īpaša un “apaļa” dzimšanas diena, ir vēlēšanās viņam pasniegt īpaši skaistu dāvanu,” par ideju Latvijai simtgadē pasniegt Berlīnes lāču izstādi portālam “LA.lv” stāsta Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.

Diplomāts uzsver, ka Latvijas iepriecināšana ar šādu dāvanu viņam ir visdarbietilpīgākais projekts, kādu viņš piedzīvojis savā 37 gadus ilgajā darba pieredzē Vācijas ārlietu ministrijā. Vēstniecībai bijis svarīgi atrast, ko tādu kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, – un tā dzima ideja uz Rīgu atvest “United Buddy Bears” lāčus.

“United Buddy Bears“ īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Tāpēc Rīgā izstādes laikā vāks līdzekļus, lai tos vēlāk ziedotu Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai. Savāktie līdzekļi nonāks slimnīcas mazajiem pacientiem, kuri nevar saņemt ārstniecībai valsts finansējumu.

Lāči simbolizē tādas vērtības kā toleranci, sadarbību un sapratni starp tautām. Ar šādu vēstījumu divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli. Kopš 2002. gada, kad pirmoreiz bija skatāmi Berlīnē, tos redzējuši 40 miljoni cilvēku 30 pilsētās visos kontinentos. Vēl ne reizes tie nav bijuši Baltijas valstīs.

Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, savā darbā uzsverot laimi un optimismu. Papildus izstādē tiks izvietos arī piecus īpašos lāčus.

“Lāči ir interesanti, jo ļauj daudz ko uzzināt par dažādām pasaules valstīm. Tie ir arī skaisti no mākslinieciskā viedokļa. Tie patīk pieaugušajiem, bet jo īpaši bērniem. Vai gan pasaulē ir kāds bērns, kuram nepatiktu krāsaini lāči!?,” skaidro vēstnieks.

Izstādes patroni ir Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute, kultūras ministre Dace Melbārde un Rīgas mērs Nils Ušakovs. Izstāde Doma laukumā tiks atklāta 12.jūlijā plkst. 12.30.

Galerijas nosaukums

Izstādi rīko Vācijas vēstniecība Rīgā, Rīgas dome, “Buddy Bear Berlin”. To finansiāli atbalsta Vācijas Ārlietu ministrija, kā arī uzņēmumi “Connexus Baltic Grid”, “Ergo”, “Lameko Impex”, “Schaeffler”, “Smiltene Impex” un “RIX”.

Vēstnieks norāda, ka līdzās lāču izstādei Vācijas ieguldījums Latvijas simtgades svinībās ir arī triju slavenu Vācijas orķestru koncerti ar latviešu solistu piedalīšanos.

Saistītie raksti

Bavārijas radio simfoniskais orķestris Marisa Jansona vadībā jau sniedzis koncertu Latvijas Nacionālajā Operā. Nākamais būs Berlīnes “Konzerthaus” orķestris ar latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu 28. septembrī Rīgas Lielajā ģildē.

Savukārt 13.oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā Operā un 16.oktobrī Liepājā koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies Leipcigas “Gewandhaus” orķestris, tā jaunā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Andra Nelsona vadībā, un piedaloties viņa sievai – soprānei Kristīnei Opolais.

 

LA.lv