×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ja arī Vecpiebalgs nevelk – vai “Vienotība” savienosies ar nedzīvo dabu? (12)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Pirms 15 gadiem februārī notika gaismas spēka dzimšana, kad mesija dibināja “Jauno laiku”, un pirms septiņiem gadiem martā, konsolidējoties neaptraipīta vārda partijām, radās “Vienotība”, uz ilgu laiku pārņemot varu Latvijā. Kas tad ir valsts pārvaldīšana? Vairāk vai mazāk pareizu priekšstatu un darbības metožu uzspiešana cilvēkiem. Šajā ziņā “Vienotības” intelektuālā jaunrade uzlūkoja eiropeiskas vērtības kā plašāk ieviešamas, popularizējamas un integrējamas vietējā politikā iepretī spēkiem, kuri deva priekšroku “āzijiskumam”. Kamēr tautā iecienītais premjers Dombrovskis simbolizēja partijas pozitīvo tēlu un apzinīgi strādāja valsts tīrumā, tikmēr “Vienotības” uzziedā vēlētāji labprāt atbalstīja eiropeisko kursu. Pieklājīgi sakot, šie likās mazāki razbainieki kā citi. Diemžēl tautas siržu patikšana nav uz mūžu, agrākie varenie strauji zaudējuši konkurētspēju. Partijniekiem brīžiem uzmācas drūmas domas, ka “Vienotībai” vairs nav neviena drauga šai pasaulē, nav sponsoru, kas apžēlotos ar palīdzības maksājumiem, nav vēlētāju, kas raugās uz salātzaļiem politiķiem ar mīlestības pilnu skatienu. Bet tas tiesa, ka ļaunais profesors Moriartijs nebija autoritātes grāvējs, tik pašu sašķeltība un gaišo ideju nenodrošinātība ar konkrētu segumu. Par pagājušo godību jāspriež nesaudzīgi – vajadzēja būt ar daudz augstāku morāli un stingrāku attieksmi pret pienākumiem.

Vīstošas slavas nebaltās dienās “Vienotības” nespēkam ir atbalsta plecs un līdzi jušana no koalīcijas kopdarbnieku puses, kuri kolēģus garākā laikposmā iepazinuši kā patīkamus biedrus. Pāris lauztas ribas, neliela nosliece uz vardarbību savstarpējās partner­attiecībās – tas politikā sīkums, ja pie krēslu dalīšanas visi ir kviti. “Vienotības” cilvēki palēnām zaudē administrācijas atslēgas posteņus, amatos saliek svešus ļaudis, bet tādi ir spēles noteikumi un Augusts, Māris vai Raivis sliktu kompanjoniem nevēlē.

Objektīvie politologi analizē saslimšanas gadījumu, kad reitingi kūst kā sniegs. Vai “Vienotība” savu laiku nodzīvojusi, vai iekritušie vaigi tomēr sārtosies. Pagaidām zinātnieki bezspēcīgi dot slēdzienu. Varbūt pēc pašvaldību vēlēšanām kreditori atradīšot vienotībniekus un prasīšot atbildību – vai citugad Saeimas vēlēšanās.

Turpretī ļaunvēļi un dažu avīžu aizbildnieciski ievadnieki jau sakās dzirdējuši vājnieces gārdzienus, ka “Vienotība” ir tik veca un slima kā izskatās. Viņi aizgājējai iesaka savlaicīgas izvēles. Nopirkt kapavietu Varoņu alejā, samierināties ar zilām puķītēm nosētu uzkalniņu vai izvēlēties pieticīgas atdusas rūmi mežā zem egles.

Kaut apstākļi ir forsmažori, doma par mūžību šķietami vēl nav iemājojusi vietā, kur rīkotas spīvas vēsturiskas valdes sēdes un lemti Latvijas likteņi. Jā, apmeklētāji redz melnējam ēku, kur ieskatās rets saules stars un noglabāti baisi noslēpumi. Agrāk ņudzošā partijas ofisā kļuvis kluss kā klosterī, mētājas nodzeltējušas skrejlapas, par piemiņas lietiņu atstāts Valda Dombrovska rokdarbu groziņš, apšķibīts cīsiņu celofāns kā zīme par izbijušu žiperīgu jauniešu nodaļu.

Avārijas situācijā no eirokomisāra troņa uz “Vienotības” līdera koka soliņu pārsēdināja Piebalgu kā cilvēku ar izteiktām tēva jūtām un spēju uzturēt ģimeni. Krietnais vīrs jau Briselē bija godīgi uzvedies, nedomādams tik daudz par skaistām slovākietēm un Āfrikas pabarošanu ar rīsa maisu, kā par tēvzemi. Andris ieradās enerģisks kā tikko no Tbilisi, ar asumu pret negodīgumu un mācēja panākt, ka iekšpartijisko viedokļu dažādība smuki sēž aplītī, bet jūtamu panākumu darbalaukā nav. Reitings joprojām noliesējis. Partijas labā uzupurējusies Viņķeles kundze biežāk pauž kritiskās domāšanas uzskatus un uzstājas studijās kā proaktīva laika kavētāja TV skatītājiem, bet diez vai darbaļaužu masām Ilze liekas uzticību pelnoša persona. Tikām vadība mēģinājusi maskēties par “Jaunās vienotības” konstrukciju, izstrādāt simtgades darbu grafiku, piesaistīt par balsu pelnītājiem simpātiskas brunetes vai tikumīgus jaunekļus, bet nekā. Ja arī Vecpiebalgs nevelk – vai “Vienotība” savienosies ar nedzīvo dabu, pārvērtīsies pīšļos, pēc tam derīgos izrakteņos kūdrā un akmeņoglēs? Ak vai, pat nepilsoņiem šķiršanās brīdī acis nepaliks sausas, bet tad atkal ausīs gaisma!

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Skaists rekviems!
  Daudz būtiskāk lai lidz ar Vienotību aiziet šī E.S. un globalistiem aklās izdabāšanas politika, bet līdz tam vēl gara cīņa priekšā. Tiks cepti jauni projekti ar šo pašu eirofīlo politiku, kuri visi būs tāpat jāgremdē nost!!
  Esiet gatavi tos atpazīt un izķert kā datorvīrusus!!!

 5. Piekrītu>Ronīts Atbildēt

  Cīnīsies par sili no citām partijām!

 6. Caur dūmiem un tvaikiem Atbildēt

  “Dies saulīte atkal trīskrāsaina: Drīz zila,drīz zaļa,drīz sarkana.”

 7. Katafalku Vienotībai vēl nepasūtiet. Latvieši izturēs nepieteikto karu, caur mēdijiem. Latviešus Latvijā nenorakt nekad !

 8. Cilvēki zina, kas pasūta melno PR Latvijā Atbildēt

  Katafalku Vienotībai nepasūtiet. Latvieši izturēs nepieteikto karu, caur mēdijiem. Latviešus Latvijā nenorakt nekad !

 9. Vienotībai nav jābaidās,ka mūžam mētāsies kā visu pamestais dzelzsbetons tālajā Sibīrijā.Visu nevajadzīgo ,tāpat kā nogrimušo “Titāniku” ,apēdīs baktērijas ,dzīvā daba.

 10. Vēl nav īsti skaidrs, kas un cik samaksāja Āboltiņai par Vienotības norakšanu reizē ar premjera gāšanu. Laikam jau tie kas pārņēma varu savās rokās un Vienotībai uzlika hūti, lai klusē.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+