×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Domā! Zini! Mācies!

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Pirmdien, 24. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa “Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona.

Konkursā var piedalīties ikviens 7. – 9. klases skolēns, kurš grib papildināt zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un “asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā. Konkurss ilgs līdz nākamā gada 25. aprīlim. Katru otro nedēļu konkursa dalībnieki būs aicināti atrisināt astoņus “cietos riekstus”. Konkursantiem nāksies domāt, piemēram, par pasaules vientulīgāko salu, par organismiem, kas spējuši izdzīvot ekstrēmajos apstākļos Starptautiskās kosmiskās stacijas ārpusē, par to, kāpēc petrolejas izmantošana samazinājusi dzīvnieku medības, un daudziem citiem jautājumiem. 8. un 9. klases skolēniem ir iespēja sacensties par ceļazīmi uz 14. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādi, kas 2016. gadā notiks Igaunijā.

Tāpat ikviens konkursants sacentīsies par dalību atraktīvā un izzinošā pasākumā, kas notiks vasarā, kā arī konkursa atbalstītāju – izglītības uzņēmuma “Lielvārds” un Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza – balvām.

Konkurss “Domā! Zini! Mācies!” šogad noritēs jau sesto reizi. Katru gadu tajā iesaistās ap 500 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām.

Plašāka informācija par konkursu, kā arī iespēja reģistrēt dalību konkursam – 
www.dzm.lu.lv sadaļā “Skolēniem”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+