×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Dombrava: negatīvi aspekti ir gan eiro ieviešanai, gan lata saglabāšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Negatīvi aspekti ir gan eiro ieviešanai, gan lata saglabāšanai, trešdien intervijā Latijas Radio atzina Nacionālās apvienības (NA) deputāts Jānis Dombrava.

Viņš atzina, ka vairākums NA deputātu ir pozitīvi noskaņoti attiecībā uz eiro ieviešanu, taču uzsvēra, ka lēmumu apvienība pieņems trešdienas vakarā un pašlaik nav zināms, vai visu deputātu viedoklis būs identisks. “Vairākuma viedoklis ir pozitīvs,” teica Dombrava.

Dombrava atgādināja, ka apvienība trešdien vēl turpinās ekspertu diskusijas par eiro ieviešanu. “Manuprāt, šis ir viens no desmitgades atbildīgākajiem lēmumiem, un mums ir jāpieiet atbildīgi šai lietai, uzklausot visu pušu viedokļus  un argumentus pirms lēmuma pieņemšanas,” teica Dombrava.

Deputāts atzina, ka negatīvi aspekti ir abām iespējām – gan eiro ieviešanai, gan lata saglabāšanai. “Manā skatījumā abas iespējas ir sliktas un satur būtiskus riskus Latvijas nākotnei, un vērā ir jāņem ne vien ekonomiskie, bet arī ģeopolitiskie aspekti – kā tie var ietekmēt nākotnes Latviju, kā arī  mums ir jāizprot, pie kura scenārija riski ir mazāki,” teica Dombrava.

Viņš uzsvēra, ka neatkarīgi no tā, kādu lēmumu NA pieņems, apvienībai un Latvijas valdībai būs jāpieliek lielas pūles, lai mazinātu negatīvos aspektus.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka NA frakcijas sēdē trešdien pieņems galīgo lēmumu par atbalstu eiro ieviešanas likumam.  Jau pirmdien, 11.decembrī, NA valdes sēdē uzklausīja dažādu ekspertu argumentus par un pret eiro.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā. Nākamā gada sākumā būs zināms, vai Latvijas ekonomiskie radītāji atbilst Māstrihtas kritērijiem, savukārt galīgais lēmums par uzņemšanu eiro zonā tiks pieņemts 2013.gada vasaras sākumā. Saeimai  ceturtdien, 13.decembrī, būs jābalso par eiro ieviešanas likumprojektu pirmajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+