×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Dombrovska lepnība vai biroja neizdarība?


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis aizvadītajā piektdienā devās vizītē uz Aizkraukli un Jēkabpili, lai iepazītos ar ātrsatiksmes autoceļa Tīnūži–Koknese rekontrukcijas gaitu un tiktos ar pašvaldību vadītājiem.

 

Interesanti, ka vizītes programmā, starp citu, bija paredzēts piestāt arī Skrīveru novadā, lai nedaudz panašķētos uzņēmumā “Skrīveru saldumi”. Jauki, ka premjers izbrauc uz zemēm, taču dīvaini, ka pašvaldību vadītāji par Ministru prezidenta viesošanos viņu pārvaldītajās teritorijās vai nu vispār neuzzina, vai arī uzzina ne no premjera biroja vai Valsts kancelejas, bet gan “Latvijas valsts ceļu” vadītāja Ivara Pāžes. Tā, piemēram, Skrīveru novada priekšsēdētāja Gunta Lisenko piektdien mierīgi devās uz Jelgavu, kur tika rīkots konkursa “Gada pašvaldība 2012” Zemgales reģiona noslēguma pasākums, kad no izpilddirektora pēkšņi nāca ziņa – šodien Skrīverus apciemos Dombrovskis. Izpilddirektors to uzzinājis pavisam nejauši – no savas meitas, kurai sakars ar “Mediju namu”, uz kuru bija aizceļojusi Valsts kancelejas izplatītā preses relīze par fotografēšanas un filmēšanas iespējām valdības vadītāja vizītes laikā. Pasākumā Jelgavā bija jāpiedalās arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājam Leonam Līdumam, bet viņš atvainojās kaimiņu kolēģiem, ka nebraukšot, jo, lūk, pēdējā brīdī uzzinājis, ka uz Aizkraukli dodoties pats premjers. Bet Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājam Leonīdam Salcēvičam par valdības vadītāja viesošanos paziņojis Pāžes kungs no “Latvijas valsts ceļiem”.

 

Vai premjers, saņemdams lielākus un mazākus slavinājumus par krīzes pārvarēšanu no Briseles institūcijām, ir kļuvis iedomīgs un neuzskata, ka vietējai varai vienmēr būtu jāzina viņa nodomi apciemot vienu vai otru vietu?

 

Sak, ja Ministru prezidents ieskrien tikai uz brīdi uzēst “Gotiņas”, tad labi, ja to zina paši tuvākie, pārējiem gar to – nekādas daļas. Taču Skrīveru novada pašvaldībā līdz šim domājuši, ka premjera birojā strādājot augsti izglītoti un inteliģenti cilvēki, kas saprot, ka ir pieklājīgi par tik augstas amatpersonas kā valdības vadītājs viesošanos vismaz informēt novada saimniekus, ja ne aicināt sarokoties. Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke man sacīja, ka tā sarokošanās nav bijusi paredzēta, taču par informēšanu nekomentēja. Vēlāk noskaidroju, ka Ministru prezidenta biroja vadītāja Olga Augustovska, kurai smalki un sīki jāizplāno V. Dombrovska vizītes, pagājušajā nedēļā bijusi atvaļinājumā un viņu aizvietojusi premjera padomniece juridiskajos jautājumos Sandra Bukane, kura ar sīkajiem pašvaldību gariņiem nekrāmējas. Taču šis nelielais notikums, iespējams, būs pamudinājis dzimt jaunai idejai. Lai mazie nepaliktu nepamanīti valdības vadītāja acīs, Skrīveros pamazām raisās doma aicināt nelielos novadus apvienoties kādā Rīgas amatpersonām pamanāmākā organizācijā. Sak, Lielo pilsētu asociācijai ir spēks, un tādam jābūt arī novados.

Neizslēdzu, ka Dombrovska un viņa biroja nevērībai pret pašvaldību vadītājiem varētu būt vēl kāds iemesls. Redz, Skrīveri ilgu laiku bija Zaļo un zemnieku rokās, Aizkraukle ir bijušais Tautas partijas midzenis, bet Jēkabpils – Aināra Šlesera bastions. Ja paskatās šādi, tad Dombrovska lepnība ir saprotama.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+