×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Dombrovska sieva ik mēnesi maksā nepilnus 40 000 eiro kredītu (26)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar kundzi Āriju Dombrovsku.

Ekspremjera Valda Dombrovska (V) sievai Ārijai Dombrovskai un viņa bijušās padomnieces vīram Indulim Bukanam piederošajai firmai “Land Development” par rindu māju celtniecībai ņemto kredītu ik mēnesi bankai jāmaksā nepilni 40 000 eiro, liecina aprēķini, pamatojoties uz telekompānijas TV3 raidījuma “Nekā personīga” iegūto informāciju.

Dombrovskis raidījumam pastāstījis, ka firma kredītu savulaik ņēmusi ar procentu likmi, kas atbilst sešu mēnešu “Euribor” likmei plus 2,5%. Tātad kopējā kredīta procentu likme ir ap 6,5%, kas nozīmē, ka uzņēmuma ņemtā kredīta procenti neatšķiras no tiem, uz kuriem pirmskrīzes laikā varēja pretendēt arī citi, secinājis raidījums.

Vadoties no tā, ka “Land Development” līdz 2017.gada martam vēl jāatmaksā bankai aptuveni 1,3 miljoni eiro, aprēķināms, ka uzņēmuma ņemtā kredīta mēneša maksājums ir gandrīz 40 000 eiro.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par Dombrovska iespējamu interešu konfliktu, savulaik valdībā lemjot par “Hipotēku bankas” kredītportfeļa pārdošanu, rakstīja “Diena”.

Pārbaude sākta pēc portāla “pietiek.com” publikācijām, kurās izteiktas aizdomas par negodīgu shēmu, kā Dombrovska sievas uzņēmuma saistības no “Hipotēku bankas” nonākušas “Rietumu bankā”. Ekspremjera sievai un viņa bijušās padomnieces vīram pieder firma “Land Development”, kas cēla rindu mājas Stopiņu pagastā. Krīzes laikā projekts izrādījies neveiksmīgs, un uzņēmums iestidzis parādos pret valstij piederošo “Hipotēku banku”.

Kad valdība lēmusi par “Hipotēku bankas” reorganizāciju, atšķirībā no citiem kredītiem “Land Development” saistības nonākušas “Rietumu bankā”. Lai arī kredītsaistības nav atlaistas, portāls apgalvojis, ka ekspremjera bijušo padomnieci Sandru Bukani ar “Rietumu banku” saistot senas partnerattiecības, un banka esot “guvusi iespēju paklusām piedot ģimenei būtisku tās parādu daļu”.

Lēmumu par “Hipotēku bankas” kredītportfeļa paketes – nekustamo īpašumu attīstītājiem izsniegtajiem kredītiem – nodalīšanu un pārdošanu “Rietumu bankai” pieņēma Ministru kabinets (MK). Valsts kancelejas preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota skaidrojusi, ka tas darīts, balstoties uz nozares ministra un piesaistīto konsultantu SIA “Superia” ieteikumu. “Tajā skaitā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par to, ka, balstoties uz Finanšu ministrijas un konsultanta ieteikumu, valsts interesēs “Hipotēku un zemes bankas” komercdaļa būtu sadalāma tieši šādās paketēs ar šādu saturu. Informatīvajā ziņojumā bija iekļauta aprakstošā, skaidrojošā un pamatojošā informācija par ministrijas un konsultanta ieteikto tālākās rīcības variantu, kas savukārt lēmuma formātā tika iekļauts Ministru kabineta protokollēmumā,” teikusi Znotiņa-Znota. Lēmums tika pieņemts bez balsojuma, jo neviens no klātesošajiem Ministru kabineta locekļiem neiebilda.

Aicināts komentēt iespējamo atkarību no “Rietumu bankas”, Dombrovskis uzsvēris, ka šādam apgalvojumam nav pamata. “Kredītu ņemšana uzņēmējdarbībai ir vispārpieņemta prakse, turklāt nav pamata apšaubīt minētā uzņēmuma maksātspēju. Varat arī pavērtēt, cik daudzām amatpersonām, to ģimenes locekļiem vai arī tiem piederošiem uzņēmumiem ir kredīti – vai tāpēc ir pamats apgalvot, ka visas šīs amatpersonas ir ietekmējamā stāvoklī, tiešā atkarībā vai tamlīdzīgi?” sacījis politiķis.

Dombrovskis neuzskata, ka jebkurš kredītņēmējs ir automātiski saistīts ar attiecīgo banku. Arī lēmumus par termiņuzturēšanās atļaujām tas neietekmējot: “Norma par termiņuzturēšanās atļaujām 2010.gadā tika ierosināta nevis valdībā, bet Saeimā. Saeimas vairākums šo Aināra Šlesera ierosinājumu atbalstīja, kaut gan “Jaunais laiks” balsoja pret. Kopš tā laika šis jautājums ir politiski daudz diskutēts un pēdējās izmaiņas Imigrācijas likumā tika pieņemtas šomēnes, paredzot palielināt minimālo darījuma summu, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju, kā arī nosakot obligātas iemaksas ekonomiskās attīstības fondā. Par šīm izmaiņām vienojās visas valdību veidojošās partijas, ieskaitot Nacionālo apvienību, kas visaktīvāk diskutējusi par termiņuzturēšanās atļaujām. Šīs izmaiņas arī kā Saeimas deputāts esmu atbalstījis.”

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. es 5 gados apmēram tik pat nopelnu.varbūt man maksā par maz?

 2. Viens no godīgajiem politiķiem. Tāpēc arī labi apmaksāti okšķeri nemitīgi rokas apkārt!

 3. CUUKKIS UN VECA PADAUZA. VARDSAKOT MEESLI.

 4. Vārna vārnai acī neknābj!!!!!!!!!!!

 5. domrovski visus gimenes biznesus nolada uz grunti ,pectam valsti .nu aizlaidas uz eiropu ,sanem lielako algu eiropas parlamenta un sieve par x tukstosiem vinam palidz .

 6. Ak tu nabadzinjss

 7. Krieviem ir sakāmvārds: “Muž i ženā-adnā satanā!” Tādēļ nenodalīsim vienu no otra,jo faktiski tas ir kopīgs ģimenes bizness!

 8. Kas šodien firmai ir 1,3 miljoni kredīts? Arī ikmēneša maksājumi ir krietni lielāki! Tur nu gan nesaskatu nekādu debesbrīnumu, ar kuru tracināt sabiedrību!

 9. NU LAI VIŅA MAKSĀ 40000 KATRU MĒNESI, JA TO VAR IZDARĪT!!! Viņai ir uzņēmums un abi ar bijušo premjeru ir divi bez bērniem ( bērni prasa lielu naudu…). Kad mūsu bērni aizgāja katrs savā dzīvē un palikām divi vien, CIK ĻOTI DAUDZ NAUDAS BIJA IESPĒJAMS UZREIZ SĀKT IEKRĀT!!! NETICĒJĀM, bet tas bija FAKTS!!! Tā tiešām ir melnā PR gājiens!!! Interesanti, ko šie nomelnotāji GRIB latvisko partiju vietā REDZĒT LATVIJAS 12. Saeimā ?????????????

 10. Šis ir melnā PR gājiens pret Vienotību. Nav jau loģikas: vai tad deputāta radiniekiem jāsēž mājās un jāskatās pa logu? Viņi arī ņem kredītus, ceļ, būvē, kā visi citi. Maksā kredītus ar visiem procentiem. Tā vietā, lai plašsaziņas līdzekļi pēc iespējas objektīvāk zīmētu ainu, nevis balstītos tikai uz nopirktā Lato “pētījumiem”, tie novēršas no Lemberga ofšoriem, no Šķēles, no Kargina, no Liepājas Metalurga šeptmaņiem, no Rīgas Satiksmes negausības, šķērdējot pašvaldības naudas. Nu kā tad tā?

 11. Ja politiķis nav alkatīgs, tad viņu var iegāzt sieva. Kā bija ar Zatleru?

  Kārlis Ulmanis dzīvoja viens, viņam nebija nekādi nekustami īpašumi, bija daži uzvalki, pāris mēteļi un divistabu valsts dzīvoklis. Toties viņam bija laiks rūpēties par tautas labklājību un 5 gados viņš izveda Latviju ne tikai no krīzes, bet daudzām Eiropas valstīm priekšā.

  Ko izdarīja Dombrovskis 5 gados? Visu esam pēdējie…
  Vai Rietumu banka neorganizē īpašumu pārdošanu austrumu kaimiņam un vai nevar spiest uz D., lai neaptur TUA biznesu, ņemot vērā ģimenes kredītus? Vienotībai ir par ko cīnīties…

 12. Vai tad tikai Dombrovska sieva? Tā taču ir firma, kurā nav tikai viņa!

  • Nu jā. To taču var un vajag pārbaudīt. Lai nav ne mazākā aizdomu ēna uz komisāra amata pretendntu. Jo citādi var iznākt liels nesmukums, ja pārbaudi sāks no tā gala un kaut sīkums atklāsies, arī par TUA un saistībām ar Rietumu banku.
   (Lai atceramies, kā zviedri atstādināja mūsu tautieti – tieslietu ministri – par tādu sīkumu, kam pie mums pat vērību nepiegrieztu.)

  • Tur jau tā lieta, ka nopirktie reportieri dragā tikai savu dziesmu. Un iestāstīt jau neko nevar. Cilvēkus aplej ar dubļiem, uzgāž mēslu spaini virsū, un tad nu notīries. Kas maksā Lato Lapsam? Prokremliskie SC. Te arī visa gudrība. No Lato šito visu “informāciju” nopērk Lemberga, Šķēles, Kargina, Zaharjina u.c. līdzīgo sargsuņi-reportieri, un ir pilna visa mediju telpa.

 13. “firma kredītu savulaik ņēmusi ar procentu likmi, kas atbilst sešu mēnešu “Euribor” likmei plus 2,5%. Tātad kopējā kredīta procentu likme ir ap 6,5%”

  ???
  sešu mēnešu “Euribor” pašlaik ir 0.326%

  • Ar to jau tā saucamie “žurnalisti” rēķinās, ka daudzi tic rakstītajam/teiktajam 🙂 Un ja % ir citi, tad summa mazāka, nav tik iespaidīga, virsraksts 🙂 tas gan neanulē pašu pamatfaktu, bet rada šaubas par materiālu kopumā 🙂

 14. Neizturēja pārbaudi ar zeltu…( domāju, ka grēks ir tikai būvnieku valsts uzraudzības atcelšana, bet te arī Hipoteku bankas likvidācija un pie tam veikli slēpjoties aiz Eiropas papīriem…).
  LĀCĪTIS IR IESĒDIES DARVĀ UN PATS SAVĀ ALKATĪBĀ STIEPJOTIES PĒC MEDUS MUCAS….jā turpar kur Šķēle un Kalvītis un Godmanis un jautājums kur godaprāts, valsts vadoņa cienīga rīcība? Nožēlojami ka neizturēja…

 15. Dombrovskim bērnu nav un izskatās, ka nekad nebūs. Labi, ka viņš ir prom, tāds nekad neatbalstītu bezbērnu nodokļa ieviešanu, lai to naudu varētu laist bērnu pabalstiem.

 16. No KĀ tā dāma var maksāt mēnesī TĀDU summu? Vai tad premjers pelnīja 40 000 mēnesī? Pati ar ko patreiz nodarbojas? Kādi šamās ienākumi?

  Es neticu, ka GODĪGĀ CEĻĀ kāds var spēt atmaksāt bez krāpšanās un bankrota tādas summas ilgstoši.
  Neticu un viss.

  • Tapec mums neko valdiba negrib palielinat un ne maminalgas ne invaliditates jo visi sabazusi savas kabatas,vai nav arprats ka dzivo valsts viri un sievas?

 17. Dombrovskis: Lēmumus par termiņuzturēšanās atļaujām tas neietekmējot.
  – – – – – – – – – – – –
  Es tam vienkārši neticu.

 18. Voron voronu-glaz nevikalit.

Draugiem Facebook Twitter Google+