×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Dombrovskim pārmet stingru nenostāšanos pret korupciju

Foto - LETAFoto - LETA

Prezentējot ikgadējo korupcijas uztveres indeksu, “Sabiedrība par atklātību “Delna”” šodien kritizēja premjerministra Valda Dombrovska (V) stingru nenostāšanos pret korupciju.

“Delnas” padomes priekšsēdētāja Inese Voika šodien žurnālistiem sacīja, ka valstu indeksa rādītājus uzlabo, ja valsts vadītāji publiski un atklāti iestājas par to, lai korupcija tiktu mazināta valstī.

“Dombrovskis runā par ekonomisko izaugsmi, bet mēs neesam dzirdējuši, ka viņš atzītu, ka korupcija ir kā akmens kaklā,” sacīja Voika. Viņa piebilda, ka ekonomiskā izaugsme ar korupciju nav iespējama.

Savukārt, ja valdības vadītājs skaidri komunicētu pret korupciju, tad tas būtu signāls arī pārējiem.

“Delnas” priekšsēdētājs Kristaps Petermanis minēja piemēru ar fotoradaru iepirkumu un citiem līdzīgiem gadījumiem, tā vietā, lai valsts augstākās amatpersonas pavilktu strīpu un pateiktu, ka šāda prakse ir izbeidzama, tās vienkārši nespēkā noplāta rokas, aizbildinoties, ka šie gadījumi ir pārmantoti no iepriekšējām amatpersonām.

“Mēs neredzam, ka šajā gadījumā ir vēlme cīnīties ar korupciju, atzīt problēmu. Tik ilgi, kamēr Latvija neatzīst, ka korupcija ir problēma, un pats to personīgi neuzskatīsi par pietiekami nozīmīgu šķērsli ekonomiskai izaugsmei, nekas nemainīsies,” uzsvēra Petermanis.

Jau ziņots, ka Latvijas korupcijas uztveres indekss (KUI) šogad ir nemainīgi zems – 49 balles no 100 – un kopš vēsturiski labākā rezultāta 2008.gadā indekss ir būtiski pazeminājies un ir kritiski zems.

“Sabiedrības par atklātību “Delna”” un organizācijas “Transparency International” veiktajā korupcijas uztveres indeksa izvērtējumā Igaunijas KUI ir 64 balles, bet Lietuvas – 54 balles. Savukārt Eiropas Savienības valstu vidū par Latviju vēl sliktāks rezultāts ir piecām valstīm – Grieķijai, Bulgārijai, Itālijai, Rumānijai un Slovākijai. Labākie rādītāji ir tām valstīm, kas ir pēc iespējas tuvāk 100 ballēm – tās ir Dānija, Somija un Jaunzēlande, kurām ir 90 balles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+