×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Dombrovskim pēc uzklausīšanas EP ir padarīta darba sajūta (4)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Topošajam Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam Valdim Dombrovskim ir padarīta darba sajūta, pēc atbildēšanas uz Eiropas Parlamenta (EP) deputātu jautājumiem žurnālistiem sacīja Dombrovskis.

Savukārt tālākais ir EP deputātu rokās, kuriem būs jālemj par jaunās komisijas apstiprināšanu, viņš norādīja.

Dombrovskis teica, ka noklausīšanās bijis nopietns pārbaudījums, kas prasījis lielu sagatavošanās darbu, arī pati noklausīšanās gājusi smagi, atzina Dombrovskis.

“Jautājumi pēc būtības bija samērā ideoloģiski. Ja no labēji centriskām frakcijām EP kopumā bija atbalstoša nostāja, tad no kreisi centriskajām frakcijām bija daudz jautājumu par to, ka būtu jāpārskata ES makroekonomiskās uzraudzības mehānismi,” pastāstīja Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka jaunievēlētā EK prezidenta Žana Kloda Junkera mērķis ir nodrošināt ciešāku sasaisti starp ekonomikas un sociālajām politikām.

“Tieši viceprezidenta eiro un sociālo dialoga jautājumos pienākums ir šo koordināciju nodrošināt,” uzsvēra Dombrovskis.

Viņš paskaidroja, ka viņa uzdevums pamatā ir koordinēšanas funkcija.

Jau vēstīts, ka pirmdien notika jaunveidojamās EK viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amata kandidāta Dombrovska uzklausīšana. Dombrovski iztaujāja EP Ekonomikas un monetārās komisijas, kā arī Nodarbinātības un sociālo lietu komisijas deputāti.

Atbildīgajai EP komitejai jāveic novērtēšana 24 stundu laikā pēc uzklausīšanas. Katra kandidāta novērtējuma ziņojums tiek nosūtīts Komiteju priekšsēdētāju konferencei un EP Priekšsēdētāju konferencei un, ja tiek nolemts, ka nav nepieciešama papildu informācija, pēc viedokļu apmaiņas uzklausīšana tiek slēgta.

Par jaunās EK apstiprināšanu Eiropas Parlaments lems oktobra nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Laborant! Vai zini kā par tevi raikins teiktu—Murlin murlo!!!!!!!!!!!!!!

  2. Darbs nav padarīts pat Latvijā! Kur tad palika Valda Dombrovska vēl 2009.gada 9.jūlijā solītā pilnīga pāreja no nākamā gada uz progresīvo ienākuma nodokli?

  3. Darbs tikai sākas Atbildēt

    PVN pārtikai no 5,5% līdz 21% jāpalielina arī PVN dzimtenē Francijā!

  4. Trīs stundas birokrārtiskas briseļrunas, nepasakot neko konkrētu, bet gari un plaši “fiskāli konsolidējoties sešpaku un divpaku izvērtējumu eirosemenes griezumā, izvērtējot, analizējot, izvirzot prioritātes ar slieksmi konsolidēt sociāli un fiskāli atbildīgi, uzlabojot vērtēšanas un izskatīšanas sistēmu”- protams, ka nav viegli!

Draugiem Facebook Twitter Google+