×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis apšauba abonentmaksas ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (“V”) šaubās, vai Latvijā varētu tikt ieviesta visām mājsaimniecībām obligāta maksa par sabiedrisko mediju.


 

Taujāts, vai izskanējušie 50 eiro gadā par sabiedrisko mediju nav pārāk liela summa, Dombrovskis uzsvēra, ka vispirms būtu jātiek skaidrībā, vai šādam piedāvājumam ir politiskais un sabiedrības atbalsts. Šādu nodokli piedāvāts ieviest arī agrāk, taču politiķi to allaž noraidījuši.

Premjers pats pret šādu ieceri izturas piesardzīgi, atgādinot, ka, arī viņam vadot valdību, jau bijis piedāvājums ieviest nodevu par sabiedrisko mediju, taču tas nav ticis atbalstīts.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) projekta vadītāji Zane Čulkstēna un Gints Miķelsons ir izteikušies, ka tiek vērtēts, vai 50 eiro (35 lati) uz vienu mājsaimniecību gadā būtu reāla summa, tomēr jautājums par to, cik liels varētu būt sabiedrības līdzmaksājums vai nodeva sabiedriskajam medijam, vēl nav izlemts. Nav izlemts arī tas, kādām vajadzētu būtu reklāmām sabiedriskajā medijā.

Jautājumā par jauno sabiedrisko mediju joprojām nav zināms, kurš no trim modeļiem tiks izvēlēts, – vai Latvijas Televīzija un Latvijas Radio turpinās darboties kā neatkarīgas organizācijas kopīgu projektu ietvaros, vai tiks veidots vienots sabiedrisks medijs ar vienotu vadību, vai arī būs vienota organizācija, kas tirgū iepirks programmas un pakalpojumus. Tāpat nav izlemts, vai sabiedriskais medijs būs valsts struktūra, privātu tiesību persona vai arī abu iepriekš minēto pārvaldības un juridisko modeļu apvienojums.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+