×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis ar Ušakovu apmainās “laipnībām”

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien publiskajā telpā izraisījusies viedokļu apmaiņa starp valdības vadītāju Valdi Dombrovski (V) un Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC) saistībā ar galvaspilsētas finansiālo situāciju.

Dombrovskis šorīt telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” pauda viedokli, ka Rīgas domes lēmums, apstiprinot nākamā gada budžetu ar 7% deficītu, liecina par vēlmi dzīvot pāri saviem līdzekļiem, savukārt bezmaksas sabiedrisko transportu autovadītājiem premjers raksturoja kā iespējamu priekšvēlēšanu populismu, kas tiek segts no nodokļu maksātāju naudas un kura finansiālā pamatotība būtu jāizvērtē.

“Tas var novest pie finanšu nestabilitātes un tādām pašām problēmām Rīgas mērogā, pie kādām valsts mērogā noveda Kalvīša valdības mēģinājumi dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Ušakovs lielā mērā Kalvīša trekno gadu un gāzēšanas līdz grīdai politiku atkārto Rīgas domes mērogā,” pauda Dombrovskis.

Savukārt Ušakovs uzskata, ka Dombrovska stabilizācija atgādina stabilizāciju 1.Meža kapos – viss ir ļoti mierīgi, nav nekādas krīzes, bet nav arī dzīvu cilvēku. “Ministru prezidents Valdis Dombrovskis var droši turpināt melot Briseles ierēdņiem par veiksmīgi pārvarēto krīzi Latvijā. Taču premjeram nepiestāv histēriski melot rīdziniekiem par to, kas īsti notiek ar finansēm galvaspilsētā,” paziņojis Rīgas mērs.

Ušakovs uzsvēra, ka Rīga turpina pilnā mērā pildīt visas sociālās programmas, neskatoties uz to, ka valdība pārtraukusi līdzfinansējumu pabalstiem un samazinājusi garantēto minimālo ienākumu līmeni.

“Mēs turpināsim remontēt skolas un pagalmus, parkus un muzejus, attīstīsim policiju un veicināsim tūrismu. Diemžēl mēs finansiāli atbalstīsim arī valdību, kas 2013.gadā “nozaga” rīdziniekiem 14 miljonus latu. Ja nebūtu šīs valdības rīcības, pilsētas budžeta deficīts būtu uz pusi mazāks,” norādīja Ušakovs.

Rīgas mērs uzsvēra, ka pašvaldības 2013.gada budžeta deficīts tiks segts nevis no aizņēmumiem, bet gan tikai no pilsētas rezervēm, un arī 2013.gada beigās finansu rezerves Rīgai būs mērāmas desmitos miljonu latu.

Vienlaikus Rīgas mērs norādīja, ka, neskatoties uz valdības izdarībām, nauda Rīgai ir un būs – par to liecinot arī fakts, ka starptautiskā reitingu aģentūra “Standard&Poor’s” par divām pakāpēm paaugstināja Rīgas reitingu un tas tagad ir vienāds ar valstij noteikto reitingu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes sēdē otrdien pieņemts pašvaldības 2013.gada budžets, nolemjot, ka dome nākamgad tērēs par 7% vairāk, nekā nopelnīs. Kopējie Rīgas domes ieņēmumi, ieskaitot speciālo budžetu, tiek plānoti 464,1 miljona latu apjomā. Savukārt izdevumi tiek plānoti 499,1 miljons latu, tādējādi veidojot 35 miljonu latu jeb 7% deficītu.

Kopumā Rīgas domes ieņēmumi nākamgad tiek plānoti par 4,2 miljoniem latu lielāki nekā 2012.gadā, savukārt valsts budžeta finansējums samazināsies no 80 miljoniem uz 72 miljoniem latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+