×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Dombrovskis atkārtoti atjauno darbā Strīķi (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nolēmis atkārtoti atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atkārtotu atbrīvošanu no amata.

Dombrovskis šodien žurnālistiem sacīja, ka Valsts kancelejas juristi neredz pamatojumu otrreizējai Strīķes atbrīvošanai. “Veicot lēmuma pēcpārbaudi, ir atkal konstatēts, ka jauns pamats pēc būtības Strīķes atbrīvošanai nav rasts,” viņš skaidroja. Turklāt ir pārkāpts KNAB likums, jo Strīķes izvērtēšanai nav izveidota komisija, bet gan lēmums pieņemts vienpersoniski.

“Esmu spiests atkārtoti atcelt šo rīkojumu, jo nekāda jauna pamata atlaišanai nav,” teica Dombrovskis.

Jautāts, vai nebūtu tomēr jāvērtē paša Streļčenoka piemērotība ieņemamajam amatam, Dombrovskis norādīja, ka šis jautājums būs jārisina nākamajam premjeram. Viņš pirms šī lēmuma pieņemšanas to ir pārrunājis ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru kā KNAB funkcionālo uzraugu, gan arī ar premjera amata kandidāti Laimdotu Straujumu (V), kurai ar šiem jautājumiem būs jāstrādā.

Strīķe aģentūrai LETA atturējās komentēt premjera lēmumu.

Ar Streļčenoku aģentūrai LETA pagaidām neizdevās sazināties. Oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēts premjera rīkojums, ar kuru Streļčenokam piešķirts ikgadējais atvaļinājums no 21.janvāra līdz 23.janvārim.

Streļčenoka atvaļinājuma laikā par KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju iecelta viņa otra vietniece Ilze Jurča.

KNAB pārstāve Inta Šaboha informēja, ka KNAB šobrīd nevar komentēt publiski izskanējušo informāciju par premjera lēmumu, jo birojs to vēl nav saņēmis.

“Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par to, ka Ministru prezidents ir paudis viedokli, ka nekādu jaunu pamatu Strīķes atlaišanai neesot, secināms, ka Dombrovskis pieļautos Strīķes pārkāpumus, par kuriem viņai tika uzteikts darbs, šoreiz ir vērtējis pēc būtības,” norāda KNAB.

KNAB atgādina, ka KNAB priekšnieks Strīķei uzteica darbu, realizējot savas kā darba devēja tiesības sakarā ar darba devēja uzticības zaudēšanu. Strīķes darba uzteikuma pamatā bija viņas neizpildītie darba uzdevumi, veiktās prettiesiskās darbības, kā arī šo prettiesisko darbību radītās sekas.

KNAB uzskata, ka tikai tiesa var atzīt darba devēja uzteikumu par prettiesisku.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Streļčenoks 14.janvārī atkārtoti uzteica darbu savai vietniecei. Strīķe tika atbrīvota no ieņemamā amata saistībā ar to, ka viņa ir zaudējusi darba devēja uzticību.

Pirmo reizi KNAB priekšnieks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, tomēr Dombrovskis šā gada 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatēja, ka Streļčenoka lēmums bija prettiesisks.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. SEN IR SKAIDRS, KA NO STRĪĶES VĒLAS ATBRĪVOTIES!?? CIK DAUDZ REIZES ŠIS FAKTS IR JĀSKANDINA??? Loskutova kungs taču to faktu ir atzinis! KĀPĒC par to NERUNĀ SKAĻI UN NEDARA ZINĀMUS TOS CILVēKUS , KURIEM VIŅA TRAUCĒ DARBOTIES??? KĀPĒC VISI KĀ PAPAGAIĻI PŪŠ STREĻČENOKA STABULĒ NEPAJAUTĀJOT VIŅAM, KĀ LABĀ VIŅŠ ŅEMAS UN KAS VIŅAM MAKSĀ, LAI STRĪĶE TUR VAIRS NEBŪTU??? No Strīķes nav jabaidās, bet JĀBAIDĀS no viņas pretiniekiem, kuri staigā ar akmeni azotē!!! Un lai NESTĀSTA, ka Strīķe PĒKŠŅI vairs neprot ne strādAt ne uzrakstīt tās stulbās ATSKAITES!??? Vienīgi laika ziņā STREĻČENOKAM ĻOTI labi, lai pieprasītu no viņas tai brīdī un pulksteņlaikā NEIESPEJĀMO, jo viņa taču VISU dienu NESĒD uz vietas kā Streļčenks pats!?! UN ja var ticēt masu medijos dzirdētajam, tad Streļčenoks jau nav vienīgais Strīķes priekšnieks, kuram bijis no viņas jāatbrivojas… Steidzigi jāatlaiž zemā līmeņa atzītais Streļčenoks, jo VIŅŠ MIERā neliksies savu UZDEVUMU NEIZPILDĪJIS!!! GRIBĒTOS REIZ UZZINĀT ĪSTO PATIESĪBNU un PALDIES VALDIM DOMBROVSKIM, ka Strīkes kundze strādā tur, kur viņa tik ĻOTI vajadziga tieši tagad KĀ nekad AGRĀK, jo valstī lielos daudzumos ienāks ES nauda…

  2. Laikam jau no Strīķes bail, lai neatklāj kaut ko augšām bīstamu, ka bija jānoņem no trases.

  3. tās vairs nav valsts intereses … lācītis bez mugurkaula ….ārprāts!

  4. Cik smagam jābūt Strīķes kompromatam par Dombrovski,lai izšķirtos par šādu soli.

  5. Tam žīdiņam pavisam prātiņš zudis.Viņam tiešām nav vis mājās!

Draugiem Facebook Twitter Google+