×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Dombrovskis: budžeta prasību neizpilde nevar būt iemesls demisijai

Foto-LETAFoto-LETA

Pašlaik ministriju pieprasījumi pēc papildu finansējuma valsts budžeta grozījumos pārsniedz iespējamo maksimumu, tāpēc to neapstiprināšana nevar kalpot par iemeslu kāda ministra demisijai, 4.jūlijā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Neviens no ministriem nav plānojis demisionēt un neatbalstītie ministriju iesniegtie pieprasījumi nebūs tam par pamatu,” sacīja premjers un piebilda, ka pēc viņa domām šāda veida paņēmienus kaut kā panākšanai būtu muļķīgi izmantot.

Vakar, 3.jūlijā, pēc valdības sēdes premjers atzina, ka pašreiz precīzāks budžeta grozījumu apmērs nav nofiksēts, bet provizoriski tie varētu būt aptuveni 60-68 miljoni latu. Savukārt iesniegtie ministriju pieprasījumi ir par ievērojami lielāku summu.

Dombrovskis informēja, ka valdības nākamās sēdes uzdevums būs izvērtēt visus šos ministriju pieprasījumus un izšķirties, kurus no tiem šā gada budžeta grozījumos varēs atbalstīt.

Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm līdz 26.jūnijam bija jāiesniedz FM priekšlikumi papildu pieprasījumiem iekļaušanai šā gada valsts budžeta grozījumos. Jau tagad ir skaidrs, ka iestāžu pieprasījumu būs vairāk, nekā valsts budžeta grozījumi ļaus piešķirt papildu līdzekļus, tāpēc diskusijas par papildu piešķiramajiem līdzekļiem un nozarēm notiks valdības sēdē, iepriekš teica FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Par valsts budžeta grozījumiem un izdevumu palielināšanu šogad valdība var runāt, jo Latvijas ekonomiskā izaugsme šogad izrādījusies straujāka par prognozēto. Iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada pirmajā ceturksnī audzis par 6,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni.

FM nostāja ir, ka budžeta grozījumi būs nelieli, jo budžeta deficīts nedrīkst šogad pārsniegt 2,1% no IKP.

Pēc vairākus gadus Latvijā ilgušās ekonomiskās krīzes un “jostas savilkšanas” šī būs pirmā reize, kad valsts budžets tiks grozīts, paredzot papildu tēriņus, nevis veicot konsolidāciju un izdevumu samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+