×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis deputātus aicina “negāzēt līdz grīdai”

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamā gada valsts budžeta pieņemšana būs nopietns tests Latvijas politiskās vides spējai turēties pie stingras fiskālās politikas un apņēmībai atkal “negāzēt līdz grīdai”, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē likumprojekta “Par valsts budžetu 2013.gadam” apspriešanas laikā sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Politiķis uzsvēra, ka šis ir pirmais budžets pēc ilgāka pārtraukuma, ko valdība veido bez ciešas starptautiskās uzraudzības, tāpēc starptautiskā tirgus dalībnieki uzmanīgi vēros, vai esam spējīgi fiskālās disciplīnas mērķus īstenot patstāvīgi.

Politiķis skaidroja, ka 2013.gadā budžeta deficīts būs jāsamazina par 0,5% procentu punktiem salīdzinājumā ar šo gadu, sasniedzot 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Dombrovskis norādīja, ka šogad budžeta deficīts ir plānots 1,9% no IKP.

Premjers brīdināja, ka būtu vieglprātīgi neņemt vērā minēto mērķi, jo fiskālās disciplīnas neievērošana desmit gadu laikā var likt valsts parāda un tā procentu maksāšanas laikā pārmaksāt apmēram 100 miljonus latu.

Kā ziņots, 4.oktobrī Saeima nodeva izskatīšanai komisijās nākamā gada valsts budžeta projektu. Prioritārajiem pasākumiem un jaunām politikas iniciatīvām 2013.gadā valsts pamatbudžetā plānots piešķirt papildu finansējumu 146,84 miljonu latu apmērā.

Latvijas kopbudžeta ieņēmumi 2013.gadā plānoti 5,66 miljardi latu, bet kopbudžeta izdevumi – 5,82 miljardi latu. Kopbudžetu veido pamatbudžets, sociālais budžets, atvasinātās publiskās personas un pašvaldību budžets.

Vispārējais valdības budžeta deficīts 2013.gadā plānots 1,4% no IKP, bet IKP pieaugums salīdzināmās cenās nākamgad tiek prognozēts 3,7% apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+