×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis dos NA amatvietu

Foto - LETAFoto - LETA

Zatlera reformu un tiesiskuma kareivji ir skaistākā partija, kādu jebkad esmu redzējis. Šie drošuļi apveltīti morāliskām raksturīpašībām, ir bez egoistiskām, nosodāmām tieksmēm un elkoņus lieto tikai tālabad, lai pirmie izlauztos turp, kur mutuļo sīvākā kauja.

 

Šie ļaudis politikā nav zaudējuši spēju nosarkt, un viņu sapulces līdzinās dievkalpojumam, kamēr citu partiju sanāksmēs nejaušs viesis justos kā čūsku midzenī ienācis. Bet visiem ir acis kā apakštases – kāpēc tik dziestoša reformu bundzinieku popularitāte! Un zatlerieši droši vien pamanījuši sīko misēkli, kas godaprātam rīvē kantes un sirdsapziņai neļauj laisties saldā dusā. Āre, pie koalīcijas līguma slēgšanas Nacionālā apvienība ir stipri apdalīta ar ministru amatiem, un, kaut šie mieramikas visu labdarīgi pacietuši, apstākļi ir mainījušies. Tā kā Dombrovska tētiņš tautā ieslavēts par grāmatvedi, viņam vajadzētu būt diezgan apķērīgam matemātikā, lai izrēķinātu, kā lietas varētu tikt uzvestas uz pareizā ceļa. Zatlera 16 vietas Saeimā ir vairāk par Dzintara 14 sēdekļiem, bet ne jau tai asimetrijā un nevienlīdzībā, ka valdībā vieniem ir pieci ministri, bet otriem divi vien! Sapratīsim reformistus, kuri, kolīdz par to runā, jūtas kā ar karstvīnu aplieti, aizrāda, ka kroņa papīri ir kārtībā, ministrijas viņiem izlēņotas par muižām, amati pielaulāti – ziniet, valsts intereses pirmajā vietā, stabilitātes un gaisa nemaitāšanas vārdā netaisnība jācieš tālāk. Sapratīsim arī “Vienotību”, kurai nepavisam negribētos, lai pusauga partneru dēļ Valda valdību sāktu uzskatīt par “nenobriedušu”.

Tāpēc, domājams, premjers un “Vienotība” distancēsies no tā visa šādā veidā – pielabinās Reformu partiju vai pacienās ar kāvienu, taču Dombrovskis izrakstīs orderi Nacionālajai apvienībai uz amatvietu. Uz mūžu tak neiekārto uz ministra spilveniem, un arī pašai stiprākajai valdībai der atsvaidzināties un uzfrišināties. Kuru ministru raus nost?

Lai kaut lozē, bet nekur reformu lemesis vagā nav iegājis tik dziļi, ka to nevarētu izvilkt ārā. Mīnus viens ministrs galu galā ir niecīga sāpe, mazs nervu satricinājums, salīdzinot ar to, ka bezgalgrūtā RP dzīve nepagalam nav cukurota. Atkritēju vairāk nekā bišu spietā un dūc vēl, palicēji pietupušies uz divprocentīga reitinga, vairs Saeimā neiekļūs – 
nedrīkstētu skopoties, ja kāds “Visu Latvijai” jauneklis iegūst neatsveramu pieredzi, kas noderēs nākamajās valdībās. Latviešiem arī sirds būs mierīgāka, ja ministros tiks vairāk jaunu seju, kas stāv un krīt par latvisku Latviju, nevis tādi, kas lāgā ne par šo, ne par to. Gribētu atvadīties no zatleriešiem ar balzamu uz brūcēm. Ļoti grūti sajusties, itin kā pus Latvijas pin virvītes, lai Reformu partija izbeigtu šīszemes mokas (kaut gan to varot izdarīt arī savos bikšturos), tomēr saturieties – koalīcijas līgums neprasa sagaidīt galīgo nolēmumu skaidrā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+