×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: eiro zona pēc krīzes kļūs tikai spēcīgāka

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro zona pēc krīzes kļūs tikai spēcīgāka, piektdien starptautiskajā konferencē “Pieredze un gatavošanās eiro” sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Kliedējot mītu, ka eiro zonai draud sabrukšana, premjers pauda pārliecību, ka eiro zona pēc krīzes kļūs tikai spēcīgāka, un atzina, ka eiro zonas parādu krīzes iemesls bija Māstrihtas kritēriju neievērošana. “Eiro zona no krīzes izies vēl spēcīgāka. Būtiskākā problēma nebija Māstrihtas kritēriji, bet gan tas, ka eiro zonas valstis tos sistemātiski nepildīja,” teica Dombrovskis.

Viņš pastāstīja, ka pēdējo divu gadu laikā eiro zonā ir pieņemts daudz iniciatīvu, kas uzlabos finanšu disciplīnu un pārvaldību.

Premjers arī minēja lielākos ieguvumus no eiro ieviešanas Latvijā. “Ekonomiskie ieguvumi būs lielāka stabilitāte, eksporta pieaugums, ārvalstu investīciju pieaugums un Eiropas Centrālās bankas nodrošinātā likviditāte,” pavēstīja Dombrovskis.

Savukārt finansiālie ieguvumi būs konvertāciju izmaksu izzušana, valsts parāda apkalpošanas izmaksu un privātā sektora kredītizmaksu samazināšanās, norādīja valdības vadītājs.

Pēc viņa teiktā, eiro ieviešana nodrošinās zemākas procentu likmes, nekā tas būtu eiro neieviešanas gadījumā. “Valstij par 1% zemākas kredīta izmaksas nozīmēs 30 miljonu eiro ietaupījumu gadā, ko novirzīt daudz lietderīgākiem mērķiem,” paskaidroja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Saeimā piektdien notiek starptautiska konference “Pieredze un gatavošanās eiro”. Tās mērķis ir veicināt diskusiju par Eiropas Savienības vienotās valūtas eiro ieviešanu Latvijā un iespējamajiem izaicinājumiem, kā arī iepazīties ar citu ES dalībvalstu pieredzi eiro ieviešanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+