×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Eiropa pirmo reizi kopš krīzes atgriezusies pie izaugsmes (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirmo reizi kopš piedzīvotās ekonomiskās krīzes Eiropas Savienība (ES) ir atgriezusies pie ekonomiskās izaugsmes, otrdien žurnālistiem paziņoja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Plānots, ka nākamajā gadā iekšzemes kopprodukta izaugsme ES kopumā būs 1,4% līdz 1,8%.

Kā pozitīvo piemēru Dombrovskis minēja Spāniju, kas šogad plāno sasniegt ekonomikas izaugsmi 3% apmērā.

Tāpat EK viceprezidents norādīja, ka ES mazinājies arī bezdarba līmenis, un pērn darba vietu skaits palielinājies par 1%. Vienlaikus viņš atzina, ka arvien lielāka atšķirība attīstībā ir starp tām ES valstīm, kuras gūst panākumus ekonomisko rādītāju uzlabošanā, un tām, kur situācija neuzlabojas pietiekami strauji.

Dombrovskis arī pauda, ka šobrīd ES ir četri strādājošie uz vienu pensionāru, taču tiek lēsts, ka nākotnē var izveidoties situācija, kad ES vidēji ir divi strādājošie uz vienu pensionāru.

EK ir apņēmusies izstrādāt priekšlikumus sociālās aizsardzības uzlabošanas jomā ES. Piemēram, tiek pieļauts izveidot vienotu pabalstu politiku ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Eiropas Savienība kopš piedzīvotās ekonomiskās krīzes,pie izaugsmes ir tikai atgriezusies,bet Latvija ar savu ekonomisko izaugsmi jau sen ir pirmajā vietā! Vienkārši brīnišķīgi! Vēl tikai atliek Latvijai apsteigt Dāniju,lai arī ar savu PVN pārtikai būtu pirmajā vietā visā pasaulē!

  2. Dombrovska pieminētajā Spānijā vismaz PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem nav mainīta,kopš PVN ieviešanas brīža un ir vēl šodien(atšķirībā no Latvijas 21%) tikai 4%! Vai cien.Dombrovska kungs mums nevarētu izskaidrot šo anomāliju?

  3. Dombrovska iemīļotie IKP procenti!

  4. Savukārt Latvijai vispirms jāatgriežas pie Eiropas progresīvās nodokļu sistēmas! Kā tad palika ar to Valda Dombrovska 2009.gada 9.jūnijā (pēc valdības ārkārtas sēdes ar sociālo partneru un Valsts prezidenta Valda Zatlera piedalīšanos) izsludināto pilnīgo pāreju no nākamā gada uz progresīvo ienākuma nodokli?

  5. Čingishans arī bija veiksmīgs! Un Staļinam arī veicās!

  6. Esmu priecīgs!

  7. Pateicoties Dombrovskim!

  8. kā tādu D varētu apturēt ?

  9. ak šausmas! likās ka viss ir mierīgi, bet ja Dombrovskis saka, ka Eiropa atgriezusies pie izaugsmes, tātad briest sū.. di, Vai tik viņš nav nobriedis rakstīt jaunu grāmatu par veiksmes stāstu…

Draugiem Facebook Twitter Google+