×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Dombrovskis: EK neizskata scenāriju, ka Grieķija neturēs aizdevējiem doto vārdu (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Patlaban Eiropas Komisija (EK) neizskata scenāriju, saskaņā ar kuru Grieķija neturētu aizdevējiem doto vārdu par aizdevumu atmaksu, pirmdien raidījumam “LNT Ziņas” teica EK viceprezidents, bijušais Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (V).

“Izejas punkts sarunām ir tas, ka visām pusēm savas saistības ir jāpilda,” norādīja politiķis.

Vaicāts, vai vēlēšanu rezultāti Grieķijā ir vairojuši nestabilitāti eirozonā, Dombrovskis norādīja, ka tas lielā mērā būs atkarīgs no tā, cik konstruktīvi būs gatava strādāt jaunā Grieķijas valdība. EK esot gatava konstruktīvai sadarbībai.

Pēdējos četros gados starptautiskie aizdevēji – Eiropas Savienība, Eiropas Centrālā banka un Starptautiskais valūtas fonds – vienojušies par diviem aizdevumiem Grieķijai kopumā 240 miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumam – šī summa ir līdzvērtīga 34 Latvijas valsts gada budžetiem, vēstīja raidījums.

Par pirmo palīdzības daļu aptuveni 110 miljardiem eiro aizdevēji vienojās 2010.gadā, bet 2012.gadā tie Grieķijai piešķīra vēl 130 miljardus.

Svētdien Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarēja kreiso ekstrēmistu partija “Syriza”, solot darīt galu taupībai un panākt izdevīgākus nosacījumus ar starptautiskajiem aizdevējiem, tai skaitā valsts parāda daļēju norakstīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dombrovska,kungs tā bija ļoti liela kļūda-tā spīdzināt savu tautu! Grieķija atradīs, kā atdot parādus,neuzveļot uz tautas pleciem! Vajag tikai pakustināt biežāk smadzenes,lai izietu no situācijas un latvieši nebūtu izdzīti no savas zemes! Netēlot,ka esat izvedis Latviju no krīzes!

Draugiem Facebook Twitter Google+