×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: ēnu ekonomikas apkarošanā Latvijā vēl ir daudz darāmā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ēnu ekonomikas apkarošanā vēl ir daudz darāmā, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Cīņa ar ēnu ekonomiku ir valdības prioritāte jau vairākus gadus,”  uzsvēra premjers. Pēc viņa teiktā, izvērtējot ēnu ekonomikas apkarošanā iesaistīto iestāžu darbu, secināts, ka rezultāti uzlabojās.

“Arī šogad ir vērojama nodokļu ieņēmumu pārpilde. Gada pirmajos trīs ceturkšņos nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts par 108%. Tāpat papildus ēnu ekonomikas apkarošanas rezultātā nākamgad budžetā plānots iegūt 25 miljonus latu,”  teica Dombrovskis.

Viņš arī atzina, ka ēnu ekonomikas apkarošanā darāmā vēl ir ļoti daudz. Piemēram, attiecībā uz akcīzes preču nelegālās tirdzniecības apkarošanu un aplokšņu algām, nelegālo nodarbinātību un nodokļu shēmām. “Šī ir cīņa, kas turpināsies visu laiku. Jautājums, cik tā būs efektīva,”  teica valdības vadītājs.

Dombrovskis arī piebilda, ka ir redzama skaidra tendence ēnu ekonomikai Latvijā samazināties. “Gada laikā ēnu ekonomika ir samazinājusies no 38% uz 30%,” informēja premjers.

Jau vēstīts, ka šogad  ēnu  ekonomikas   apkarošanā  iesaistīto valsts institūciju darbinieku motivēšanai piešķirti papildu divi miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+