×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Dombrovskis: ES neplāno īstenot visaptverošu tirdzniecības embargo pret Baltkrieviju

dombrovskis0606

Eiropas Savienība (ES) neplāno īstenot visaptverošu tirdzniecības embargo pret Baltkrieviju, ceturtdien publicētā intervijā laikrakstā “Diena”  informējis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Arī Latvija ir iestājusies pret plašu sankciju piemērošanu, kas skartu ne vien daudzus Baltkrievijas iedzīvotājus, bet arī nodarītu būtisku kaitējumu vairāku ES dalībvalstu, to skaitā Latvijas, ekonomikai,”  piebilda premjers.

Viņš atgādināja, ka lēmumu par sankcijām ES plāno pieņemt 23.marta Ārlietu padomē, kur Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs. “Līdz tam šis jautājums tiek diskutēts darba grupās, kur Latvijas pārstāvji ir aktīvi pauduši savu viedokli par ekonomisko sankciju negatīvā efekta minimizēšanu ES dalībvalstīs,”  teica Dombrovskis.

Premjers arī norādīja, ka ES neparedz kompensācijas zaudējumiem, kas kādai dalībvalstij varētu rasties sankciju rezultātā. “Līdzīgi arī Latvija nebūtu gatava segt citām valstīm zaudējumus, kas tām radušās, ieviešot sankcijas pret trešajām valstīm, piemēram, nesenās ES sankcijas pret Sīriju vai Irānu, kur Latvijas ekonomiskās intereses nebija skartas,”  skaidroja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka ES pašlaik apsver iespējamās ekonomiskās sankcijas pret   Baltkrieviju , veidojot uzņēmēju un uzņēmumu melno sarakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+