×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Ielikts pamats ekonomiskajam izrāvienam ar arābu valstīm

dombrovskis3011

Ir izdevies ielikt pamatu ekonomisko attiecību izrāvienam ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Kataru, izvērtējot savas vizītes rezultātus, norādījis premjers Valdis Dombrovskis (V).

Premjers šīs valstis apmeklēja kopā ar Latvijas uzņēmējiem un tikās ar to augstākajām amatpersonām un uzņēmējiem. Taču, lai ekonomiskais izrāviens notiktu, gan uzņēmējiem, gan valsts institūcijām jāpievērš liela uzmanība iegūto kontaktu attīstīšanai, norādījis valdības vadītājs.

“AAE un Katara investē līdzekļus visā pasaulē, bet Austrumeiropas reģions šīm valstīm līdz šim ir bijis tikpat mazpazīstams kā mums Līča valstis. Latvijai ir visas iespējas piesaistīt arābu valstu investīcijas un paplašināt eksportu uz šīm valstīm. Šī vizīte ir būtiski uzlabojusi Latvijas valsts un tās uzņēmēju atpazīstamību Līča reģionā, un tas palīdzēs šīs iespējas izmantot efektīvāk. Latvijas tirdzniecības apjomiem ar Kataru un AAE tuvākajos gados ir jāpieaug vairākkārt,” norāda Dombrovskis.

Viņš norāda, ka Abu Dabi, Dubaijā un Dohā notikušajos biznesa forumos Latvijas uzņēmējiem izdevies radīt arābu interesi par sadarbības iespējām ar Latviju kokapstrādes, transporta un loģistikas, finanšu, pārtikas ražošanas, lauksaimniecības, nekustamo īpašumu un citās jomās. Katarā un AAE Latvijas pārstāvji daudzkārt dzirdēja apliecinājumus, ka arābu partneri ir gatavi runāt par konkrētiem sadarbības projektiem ar Latviju un ir ieinteresēti caur Latviju piekļūt ES un Krievijas tirgiem.

Kataras valsts investīciju kompānijas “Qatar Holding”, kas pārvalda Kataras investīcijas vairāk nekā 30 pasaules valstīs, valdes priekšsēdētājs Ahmads Muhameds Alsaīds paudis vēlmi detalizēti iepazīties ar Latvijas nekustamo īpašumu un finanšu sektoros pieejamajām investīciju iespējām.

Tiekoties ar kompāniju “Qatar Petroleum” un pasaules lielāko sašķidrinātās dabasgāzes piegādātāju “Qatargas”, sāktas sarunas par iespējamo sadarbību Baltijas reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa projektā. Savukārt kompānijas “Hassad Food”, kas investē lauksaimniecības un lopkopības produktu ražošanā, vadītājs Nasers Muhameds Alfuhaids Alhadžri apliecinājis gatavību nosūtīt uz Latviju speciālistu komandu, kas klātienē iepazīsies ar Latvijā pieejamajām iespējām.

Gan AAE premjerministrs šeihs Mohameds bin Rašids Almaktums, gan Kataras emīrs šeihs Hamads bin Halifs Altani un premjerministrs šeihs Hamads bin Džasims Altani, tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu, pauduši atbalstu ciešāku diplomātisko un ekonomisko saišu veidošanai.

Vizītes laikā Latvija un AAE noslēdza līgumu par izvairīšanos no dubultās nodokļu uzlikšanas, un darbs pie šāda līguma sākts arī starp Latviju un Kataru, un Latvija plāno šajā valstī nozīmēt nerezidējošo vēstnieku. Dombrovskis arī uzaicināja AAE un Kataras augstākās amatpersonas apmeklēt Latviju.

Tāpat vizītes laikā notika tikšanās starp Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” pārstāvjiem un aviokompānijām “Etihad Airways”, “Fly Emirates” un “Qatar Airways”, un ar visām kompānijām panākta vienošanās turpināt divpusējās konsultācijas, lai analizētu savstarpējās sadarbības iespējas.

Kā ziņots, vizītē uz Vidējiem Austrumiem premjeru pavadīja 43 uzņēmēju delegācija, kas pārstāv 33 uzņēmumus no izglītības, finanšu, IT, kokapstrādes, transporta un loģistikas, būvniecības un nekustamā īpašuma, enerģētikas, metālapstrādes, pārtikas ražošanas, medicīnas pakalpojumu un citām jomām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+