×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Ir izdevies atjaunot pasaules uzticību Latvijai

dombrovskis2007

Ir izdevies atjaunot pasaules uzticību Latvijai un radusies pārliecība, ka atjaunojusies arī Latvijas tautas ticība savai spējai nodrošināt mūsu valsts izaugsmi, apritot trim gadiem premjera amatā, uzsvēris Valdis Dombrovskis (V).

“Latvija nav izniekojusi krīzes radīto iespēju uzsākt nepieciešamās reformas, palielinot valsts pārvaldes efektivitāti, taču liels darbs vēl priekšā, tostarp izglītībā, valsts aktīvu pārvaldībā,” sacījis premjers.

Viņš arī uzsver, ka no valsts ilgtermiņa izaugsmes viedokļa svarīgi, ka izdevies diversificēt ekonomikas struktūru, tās pamatā liekot ražošanu un eksportu – nozares, kas spēj nodrošināt ilgtermiņa izaugsmi. Tāpat izdevies būtiski uzlabot uzņēmējdarbības vidi – pērn Pasaules Bankas pētījumā par uzņēmējdarbības vides atvērtību Latvija ierindojās augstajā 21.vietā pasaulē, apsteidzot Igauniju un Lietuvu.

Šis darbs ir jāturpina, lai nākamajos gados Latvija būtu starp TOP20 biznesam draudzīgākajām valstīm pasaulē. Statistikas dati apliecina Latvijas attīstību – aug kā apstrādes rūpniecības, tā eksporta apjomi. Saglabājot tālredzīgu un disciplinētu politiku, nav šaubu, ka tuvākajos gados Latvija kopā ar Lietuvu, Igauniju un Ziemeļvalstīm veidos stabilāko un dinamiskāko reģionu Eiropā.

“Kā būtisku panākumu saskatu arī paveikto tiesiskuma nostiprināšanā, izveidojot caurredzamu partiju finansēšanas modeli, ieviešot sākumdeklarācijas un īstenojot ēnu ekonomikas apkarošanas plānu. Tāpat svarīgi, ka pērn decembrī noslēdzām trīs gadus ilgušo starptautisko aizdevumu programmu, atgūstot finansiālo patstāvību un stiprinot savu reputāciju starptautiskās sabiedrības acīs,” sacījis Dombrovskis.

Viņš uzsver, ka turpmāk lielāka uzmanība jāvelta sabiedrības noslāņošanās mazināšanai, bezdarbnieku ātrākai atgriešanai darba tirgū un jaunu darba vietu radīšanai, īpašas investīcijas paredzot reģioniem. Daudz lielāka uzmanība arī jāvelta sabiedrības saliedētības veicināšanai, jo diemžēl nav izdevies novērst radikāļu sabiedrības šķelšanas aktivitātes.

LETA jau ziņoja, ka šodien aprit trīs gadi, kopš premjera pienākumus pilda Valdis Dombrovskis.

Dombrovskim kā vienīgajam atjaunotās Latvijas vēsturē ir izdevies saglabāt premjera posteni trīs valdībās pēc kārtas, lai arī mainījušies vairāki valdību veidojošās koalīcijas partneri.

Dombrovskis Ministru prezidenta pienākumus pilda kopš 2009.gada 12.marta. Viņš saglabāja savu amatu pēc 2010.gada Saeimas vēlēšanām. Dombrovska trešo vadīto Ministru kabinetu Saeima apstiprināja 2011.gada 25.oktobrī. Šis ir 17.Ministru kabinets kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+