×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Ir milzīgs spiediens tērēt vairāk

Foto - LETAFoto - LETA

Visi papildu ieņēmumi valsts budžetā netiek novirzīti papildu izdevumiem, tomēr ir milzīgs spiediens tērēt vairāk, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

“Spiediens tērēt vairāk ir milzīgs, nāk virsū visas nozares un saka: “dodiet vairāk naudas tam, dodiet vairāk naudas vēl kaut kam”, uzņēmēji saka: “jūs mazināt nodokļus nepietiekami strauji”,” norādīja valdības vadītājs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir nopietns izaicinājums noturēt un sabalansēt šo spiedienu. Dombrovskis skaidroja, ka arī valdībā bija nopietnas diskusijas par to, cik daudz līdzekļu novirzīt prioritārajiem pasākumiem un cik daudz – budžeta deficīta samazināšanai.

Premjers arī uzsvēra, ka finansējums prioritārajiem pasākumiem gan šā gada budžeta grozījumos, gan nākamgad ir kompromisa risinājums starp dažādu nozaru pieprasījumiem un nepieciešamības samazināt budžeta deficītu. Šogad budžeta deficīts plānots 1,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet nākamgad – 1,4% no IKP.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vienbalsīgi atbalstīja šā gada budžeta grozījumus pirmajām lasījumam, kas paredz prioritārajiem pasākumiem sadalīt papildu 70 miljonus latu.

Šodien plkst.14.30 notiks vēl viena Saeimas ārkārtas sēde, kurā budžeta grozījumi tiks izskatīti pirmajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+