×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Dombrovskis izsauc uz sarunu kultūras ministri un lēmumu sola paziņot šodien

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzaicināja uz tikšanos kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi. Premjers izteicis neapmierinātību par kultūras ministres rīcības stilu saistībā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadības maiņu, īpaši Dombrovski pārsteidzis tas, ka ministre šādi rīkojusies slimojot.

 

Ministre gan trešdien atsūtījusi premjera birojam informāciju, ka vairs nav slima, un līdz ar to bijusi tiesīga parakstīt rīkojumu par LNO līdzšinējā direktora Andreja Žagara atbrīvošanu no amata.

Savu neapmierinātību Dombrovskis vakar izrādīja, arī nepalaižot ministri iepriekš saskaņotā komandējumā uz Igauniju, norādot, ka viņas klātbūtne vairāk vajadzīga Rīgā. Jautāts, vai premjers šodien varētu paziņot, ka lūdz ministri atkāpties no amata, Dombrovska sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Panke vakar atzina, ka nevar izslēgt arī šādu variantu.

Jau rakstījām, ka Žagars atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ. Ņemot vērā Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, ministre jaunajai valdei ļāvusi piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

Pēc kultūras ministres lēmuma par atcelšanu Žagars un viņa padomnieks muzikālajos jautājumos Arturs Maskats nolēmuši vērsties pie juristiem, lai izvērtētu lēmuma detaļas. Žagars apliecināja, ka vērsīsies tiesā pret kultūras ministri par goda un cieņas aizskaršanu, kā arī par melīgas informācijas paušanu.

Vairāki lielie Latvijas Nacionālās operas (LNO) atbalstītāji pēc kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes lēmuma atlaist līdzšinējo ilggadējo operas direktoru Andreju Žagaru nolēmuši uz laiku pārtraukt sadarbību ar operu.

Viesnīcas “Neiburgs” īpašniece Andra Neiburga sacīja, ka līgumus par operas atbalstīšanu līdz šim slēguši katru sezonu. Pēdējā līguma termiņš beidzās šā gada 1. jūlijā. Patlaban operas vadībā nav neviena operas profesionāļa un tā nav pierādījusi spēju kvalitatīvi un radoši vadīt operas darbību. Pagaidām sadarbību ar jauno LNO valdi nedomā turpināt arī AS “Grindeks”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+