×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: jākliedē pastāvošie mīti par eiro ieviešanu

Patlaban galvenais uzdevums ir kliedēt sabiedrībā pastāvošos mītus par eiro ieviešanu Latvijā, otrdien pēc eiro ieviešanas koordinācijas padomes sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš pastāstīja, ka pirmajā eiro ieviešanas koordinācijas padomes sēdē pārrunāti jautājumi par eiro ieviešanu, eiro komunikācijas plānu, kā arī sadarbību iestāžu starpā.

Finanšu ministrijai un Valsts kancelejai, kā arī pārējām ministrijām uzdots komunikācijas plānu precizēt un papildināt. Padome izskatīja arī plānu, kādas likumu izmaiņas saistībā ar eiro ieviešanu jāveic šogad pirmajā pusgadā.

Premjers norādīja, ka sabiedrībā ir jākliedē pastāvošie mīti. “Tagad mēs redzam, ka sabiedrībā apzināti vai neapzināti tiek izplatīti dažādi mīti, piemēram, ka tiks pārskatīts lata kurss, ka tā ir pēdējā biļete uz “Titāniku” un eiro zona tūlīt sabruks. Pamatā ir jāizrunā šīs iracionālās bažas,” teica Dombrovskis.

Ārlietu ministrs Egdars Rinkēvičs žurnālistiem minēja, ka pašlaik svarīgākais uzdevums ir kliedēt mītus par eiro ieviešanu. “Mēs runājām, kā sadarboties ar pašvaldībām, kurām ir būtiska loma eiro ieviešanā, lai nebūtu problēmu. Pārrunājām praktiskus jautājumus, kas interesē cilvēkus gan laukos, gan pilsētās. Ir vairāk jārunā par to, ka problēmu nebūs, ka nebūs padomju reformu, nebūs kaut kādu aizķeršanos un īsu termiņu naudas apmaiņā,” klāstīja ministrs.

Rinkēvičs pavēstīja, ka ārlietu jomā tiek strādāts ar visām eiro zonas dalībvalstīm, jo Latvijas iestājai eiro zonā ir nepieciešams visu eiro zonas dalībvalstu atbalsts. “Jārēķinās, ka pēc visiem tehniskajiem kritērijiem beigās tas tomēr ir politisks lēmums, kas ir jāpieņem vienprātīgi visām 17 eiro zonas dalībvalstīm. Mums jārēķinās, ka dažas valstis, kuras nesaukšu vārdā, mūs uztver kā konkurentus,” sacīja ārlietu ministrs. Rinkēvičs piebilda, ka Latvijas iestāšanos eiro zonā lielākā vai mazākā mērā tomēr atbalsta visas eiro zonas dalībvalstis.

Ārlietu ministrs arī uzsvēra ‒ jo precīzāka un sīkāka būs informācija par eiro ieviešanas niansēm, jo mazāk būs mītu.

Jau vēstīts, ka otrdien notika pirmā eiro ieviešanas koordinācijas padomes sēde. Valdība 21.janvārī atbalstīja eiro ieviešanas koordinācijas padomes izveidi, kuras mērķis ir nodrošināt veiksmīgu eiro ieviešanas procesu Latvijā. Plānots, ka padome turpmāk uzraudzīs un nodrošinās eiro ieviešanas koordinēšanu Latvijā, kā arī koordinēs sadarbību starp valsts pārvaldes institūcijām, nodrošinot problēmjautājumu risināšanu un veicinot veiksmīgu eiro ieviešanu Latvijā.

Latvija eiro plāno ieviest no 2014.gada. Šā gada sākumā būs zināms, vai Latvijas ekonomiskie rādītāji atbilst Māstrihtas kritērijiem, savukārt galīgais lēmums par uzņemšanu eiro zonā tiks pieņemts vasaras sākumā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+