×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Dombrovskis: «Jāsaka tautai patiesība.»

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sniedzis interviju Vācijas otram lielākajam žurnālam “Stern”, kurā skaidrojis Latvijas panākumu recepti un nopēlis Grieķijas politiku. 


 

“2009. gadā, kad 37 gadu vecumā nokļuva savā postenī, Valdis Dombrovskis bija jaunākais Ministru prezidents Eiropas Savienībā. Viņš pagrieza savu valsti izaugsmes virzienā,” tā ar Latvijas premjeru lasītājus iepazīstina “Stern”. Žurnāls Latvijas valdības galvu lūdzis atklāt, kā Latvijai, pirms dažiem gadiem pasaules finanšu krīzē vissmagāk cietušajai valstij, nu izdevies panākt visstraujāko ekonomikas izaugsmi Eiropas Savienībā. “Galvenokārt ar valsts izdevumu drastisku samazināšanu,” paskaidrojis Dombrovskis. Vai arī viņa paša alga tikusi samazināta? “Jā, par 30 procentiem. Daļai valsts algoto darbinieku atalgojums sarucis pat uz pusi.” Uz žurnālista piezīmi, ka ienākumi sarukuši arī Latvijas skolotājiem un, lai savilktu galus kopā, vasaras brīvdienās viņi spiesti piepelnīties, strādājot sociālās aprūpes namos Vācijā, V. Dombrovskis atbild: “Pēc 7,5 miljardus lielā palīdzības kredīta pieprasīšanas mums nebija citas izvēles. Tam, kurš savu valsti grib izvest no krīzes, ir jāsaka tautai patiesība. Jānoskaņo koalīcija uz nodokļu paaugstinājumiem un taupīšanu, un tad, cik ātri vien iespējams, jāīsteno taupības programma. Man šķiet, ka grieķi nedara ne vienu, ne otru.”

“Stern” vēlējies uzzināt arī Dombrovska slēdzienu Grieķijas krīzes sakarā: “Jūs esot krīzes menedžmenta paraugskolnieks, tā jūs nesen nodēvēja laikraksts “New York Times”. Vai jums šķiet, ka arī Grieķija vēl ir glābjama?” “Pašlaik izskatās, ka ne,” savā atbildē skarbs ir Dombrovskis. Viņš atklāj, ka nesen pabijis atvaļinājumā Krētas salā, kur ne vien jauki pavadījis laiku, bet arī ar grieķiem pārrunājis krīzes pārvarēšanu. Tur viņam esot kļuvis skaidrs, kāpēc stāvoklis Grieķijā ir tik nelāgs. “Tāpēc, ka tie politiķi, kuri šobrīd vēlas īstenot bezkompromisa taupības kursu, paši bija tie, kuri izraisīja bezcerīgo valsts parādu pieaugumu un tāpēc zaudējuši sabiedrības uzticību.” Dombrovska situācija bijusi citāda – viņš pirms krīzes nav bijis valdībā. Tomēr sarunas noslēgumā Dombrovskis atzīst: “Arī pie mums stāvoklis bija un ir smags. Iedzīvotāju procents, kuri Latvijā dzīvo zem nabadzības robežas, joprojām ir lielāks nekā jebkurā citā ES valstī.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+