×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Dombrovskis jauno amatu uzskata par lielu atbildību un godu (5)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Nominēšanu Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam un atbildības uzticēšanu par Eiropas Savienības eiro un sociālā dialoga nozari bijušais premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) uzskata par lielu godu un atbildību.

“Faktiski šajā amatā nāksies risināt jautājumus, kas tieši saistīti ar Eiropas Savienības un eirozonas finansiālo stabilitāti un ekonomikas izaugsmi, vienlaikus to saistot ar sociālajiem un nodarbinātības jautājumiem,” žurnālistiem sacīja Dombrovskis.

Dombrovskis uzskata, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem ir stiprināt Eiropas Savienības (ES) konkurētspēju.

Viņš arī norādīja, ka bloka jautājumu klāsts ir plašs: ekonomika un finanšu jautājumi, ekonomikas un monetārās sfēras, eirozonas jautājumi, nodokļi, muita, nodarbinātība, sociālie jautājumi un dialogs. “Šis jautājumu loks ir ļoti plašs,” atzina Dombrovskis.

Politiķis uzsvēra, ka visi šie jautājumi arī Latvijā neapšaubāmi ir svarīgi. Īpaši viņš uzsvēra ienākumu nevienlīdzības mazināšanas jautājumus, plānojot samazināt nevienlīdzību ne tikai dalībvalstīs, bet arī starp dalībvalstīm. “Junkera kunga iecere ir veidot tematiskus blokus, kas nodrošinātu labāku koordināciju pašā EK.

Viņš arī norādīja, ka nākamais solis ir gatavoties uzklausīšanai Eiropas Parlamentā, kas varētu notikt septembra beigās, oktobra sākumā. Jau rīt sāksies gatavošanās, piedaloties semināros un nodarbībās.

Jau ziņots, ka EK nākamais prezidents Žans Klods Junkers trešdien paziņoja par komisāru portfeļu sadalījumu jaunajā komisijā, kurā bijušajam Latvijas premjerministram Valdim Dombrovskim (V) ticis viens no viceprezidenta amatiem.

No sešiem viceprezidentu amatiem četri tikuši bijušajiem premjeriem – Dombrovskim, Jirki Katainenam (Somija), Andrusam Ansipam (Igaunija) un Alenkai Bratušekai (Slovēnija), pārējie divi amati tikuši Kristalinai Georgijevai no Bulgārijas un Fransam Timmermansam no Nīderlandes.

Dombrovskim līdz ar EK viceprezidenta amatu uzticēta atbildība par Eiropas Savienības eiro un sociālā dialoga nozari.

Kā viceprezidents eiro un sociāla dialoga lomā Dombrovskis cieši sadarbosies ar citiem viceprezidentiem. Savā atbildības jomā viņš vadīs un koordinēs darbu ar vairākiem komisāriem – ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāru Pjēru Moskovisī, nodarbinātības, sociālo lietu, kvalifikācijas un darbaspēka mobilitātes komisāri Marianni Teisenu, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisāru Džonatanu Hilu, iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un mazo un vidējo uzņēmumu nozares komisāri Elžbetu Beņkovsku, reģionālās politikas komisāri Korinu Krecu un tieslietu, patērētāju aizsardzības un dzimumu vienlīdzības komisāri Veru Jourovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mums jābūt gandarītiem par to ,ka mūsu tautietis – latvietis ir ievēlēts šajā amatā . Dombrovskis ir atbildīgs un cienījams Latvijas pilsonis un riebjas lasīt visu to negatīvismu , kas vērsts pret viņu . Cieni citus tad citi cienīs Tevi .

  2. Skat.”Latvija līdere Eiropā pašnāvību skaita dēļ; 382 zaudētas dzīves”,NRA.lv,2014.gada 11.septembris.

  3. Goda lieta ????? Vai viņš vispār zina no nozīmē GODA LIETA !?!

  4. Ar Latvijas finansiālo stabilitāti,ekonomikas izaugsmi un vienlaikus ar to saistītos sociālos un nodarbinātības jautājumus Valdis Dombrovskis uz desmit latu ģimenes valsts pabalsta un 45 latu garantētā minimālā ienākuma konsolidēšanas rēķina ir jau spīdoši atrisinājis!Ir būtiski stiprināta arī Latvijas konkurētspēja. Neapšaubmi,visi šie jautjumi arī Eiropas Savienībā ir svarīgi!

  5. Apsveicam! Lai lietas izdodas arii EK!!

Draugiem Facebook Twitter Google+