×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Dombrovskis: Ķīlis nespēja sastrādāties ar nozari un nācās strādāt viņa vietā

LETALETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) noliedz, ka būtu savā darbā sliecies par labu kādai pašvaldībai, taču uzsver, ka viņam nereti nācies strādāt bijušā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa vietā, kurš nav spējis sastrādāties ar nozari.

 

Šodien “Latvijas Avīzē” publicētajā intervijā Ķīlis saka, ka viņam, pildot ministra pienākumus, “nācās saņemt zvanus no Ministru prezidenta saistībā ar nepieciešamību iekļaut budžeta grozījumos papildu pozīcijas, kas saistās ar sporta finansēšanu, kaut Izglītības un zinātnes ministrijā bija cits viedoklis par šīs finansēšanas nepieciešamību”. “Tāpat esmu saņēmis no Ministru prezidenta lūgumu atsevišķos jautājumos būt labvēlīgākam pret Ventspili. Piemēram, būt pielaidīgākam pret to, ka Ventspils Profesionālās izglītības centram ir dārgāka būvniecības tāme, nekā pieļaujams.”

Ķīlis arī klāsta, ka viņam zvanījuši “Vienotības” politiķi vakarā pirms budžeta pieprasījuma iesniegšanas un prasījuši tajā iekļaut finansējumu atsevišķu cilvēku zinātniskās darbības nodrošināšanai. “Jo šie cilvēki ir atnākuši uz “Vienotības” valdes sēdi un pastāstījuši, ka viņiem vajag naudu. Diezgan daudz naudas. Kad nebiju politiķis, par tādiem darījumiem nojautu, bet nu tos ieraudzīju diezgan konkrēti,” atklāj ministrs.

Savukārt Ministru prezidents šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” uzsvēra, ka viņam laikā, kad Ķīlis bija ministrs, netipiski daudz nācies runāt ar nozares pārstāvjiem, sākot ar zinātniekiem un beidzot ar sportistiem, kuri sūdzējušies, ka normāls dialogs ar ministru nav iespējams, kā arī meklējuši alternatīvas nozarei būtisko jautājumu risināšanai.

Tāpat Dombrovskis uzsvēra, ka nav izteicis lūgumus par labu vienai vai otrai pašvaldībai vai projektam. Taujāts, vai Ķīlis melo, Dombrovskis sacīja: “Acīmredzot. Tas ir arī interpretācijas jautājums.”

Komentējot 2011.gada decembra valdības lēmumu atbalstīt 351 402 latu piešķiršanu Latvijas Motosporta federācijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, Dombrovskis skaidroja, ka tam esot sena priekšvēsture. Proti, sākumā taupības nolūkos finansiālais atbalsts federācijai netika piešķirts, taču tad ar lūgumu atbalstīt motokrosa posmu pie premjera vērsies toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kuram padomus savulaik sniedzis arī pats Ķīlis. Tā kā vairāku motokrosa posmu norisi savulaik valdība atbalstījusi un ar šādu lūgumu pie premjera vērsies arī prezidents, valdība vajadzīgos līdzekļus piešķīrusi.

Savukārt attiecībā uz atbalstu Ventspils Profesionālās izglītības centram Dombrovskis skaidroja, ka tāds sniegts virknei profesionālās izglītības projektu. Pie premjera ar atbalstu pēc lūguma vērsušies profesionālo skolu pārstāvji. “Neesmu ne vienu brīdi nevienai pašvaldībai licis privilēģijas.”

Dombrovskis uzskata, ka ministriem pašiem ir jāveic savs darba, taču Ķīļa gadījums bijis īpašs, jo ministrs ar nozari sastrādāties nav spējis.

Tāpat premjers bija izbrīnīts, ka Ķīlis klajā ar šādām atklāsmēm nācis pāris dienas pēc tam, kad dzērumā izraisījis avāriju. Viņam gan tika norādīts, ka intervija tapusi pirms negadījuma. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+