×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Dombrovskis kļūst par ilggadīgāko premjeru pēc Latvijas neatkarības atgūšanas

Gatis ŠļūkaGatis Šļūka

Piektdien apritēs 1633 dienas, kopš Valdis Dombrovskis ir Ministru prezidenta amatā un tādējādi viņš kļūs par ilggadīgāko premjeru pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, pavēstīja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

 

Viņš kļuvis arī par ilgāko demokrātiskā ceļā ievēlēto premjeru Latvijas valsts vēsturē.

Dombrovskis, atskatoties uz amatā paveikto, īpaši izceļ sekmīgi sakārtotās valsts finanses un veiktās reformas, kas ļāvušas mainīt ekonomikas struktūru par labu ražošanai un eksportam. “Latvija jau otro gadu pēc kārtas ir visstraujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā. Turklāt, pretstatā ekonomikai, kas iepriekš tika balstīta uz nekustamo īpašumu un patēriņu, šobrīd tā ir orientēta uz ražošanu un eksportu,” norādīja premjers.

Viņš atzīmēja, ka viens no pēdējo lielākajiem sasniegumiem ir uzaicinājumus pievienoties eiro zonai. “Šis panākums, protams, ir visu trīs iepriekšējo valdību darbs, kas attiecas gan uz valsts budžeta deficīta līmeņa samazināšanu, gan inflācijas ierobežošanu, gan finanšu tirgu uzticības nodrošināšanu, ļaujot noturēt stabili zemas aizņēmumu procentu likmes valstī,” teica Dombrovskis.

Tāpat premjers atzinīgi novērtēja sabiedrības atbalstu, kas viņam sniegts. “Sabiedrības uzticība un atbalsts ir jānopelna un jāattaisno, un es to ļoti augstu vērtēju. Tieši pateicoties Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir izdevies pārvarēt krīzi un atgriezties uz strauja ekonomikas izaugsmes ceļa,” viņš piebilda.

Pirmo reizi Ministru prezidenta amatā Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā. Otro reizi – 2010.gada 3.novembrī, bet trešo reizi – 2011.gada 25.novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+